Premier liga, 11. kolo, 05.11.2017, 15:15 h
Manchester City
Manchester City 3:1 Arsenal
Arsenal

Branimir Korać • nedjelja, 05.11.2017.

Drugi nedjeljni dvoboj u Premiershipu donio je sraz između Manchester Cityja i Arsenala, a u velikom derbiju uspješniji je bio lider engleskog prvenstva koji je slavio s 3:1...

Manchester City nezaustavljivo juri prema naslovu prvaka, bez obzira tko je protivnik, gdje igraju, bilježi pobjede i ne ostavlja suparniku previše šansi. Arsenal se nadao boljem ishodu na Etihadu, ali domaćin je slavio s 3:1 iako je bilo dvojbenih sudačkih odluka o kojima će se sigurno narednih dana pričati.

Od početka je City prijetio i već u prvih 20 minuta stvorio je nekoliko prilika i uostalom došao do pogotka. Nakon neuspješnih pokušaja Aguera i Sterlinga, u 19. minuti domaćin je poveo.

Strijelac je bio Kevin De Bruyne nakon dobre kombinacije s Fernandinhom, Belgijac je ušao u 16 metara i odlično upalio u suprotni kut. Petr Čech vrhovima prstiju dodirnuo je loptu, ali nedovoljno da je skrene izvan okvira gola.

Do kraja prvog dijela po jedna lijepa prilika na svakoj strani, prvo je Sane propustio odličnu šansu loše zahvaćenom loptom, a onda je na drugoj strani na Ederson odlično obranio pokušaj Ramseyja.

Odmah na startu drugog dijela kazneni udarac za domaćina, možemo reći i prilično mekan penal. U dvoboju su bili Nacho Monreal i Raheem Sterling, engleski reprezentativac je pao, a Sergio Aguero s 11 metara bio precizan.

Nada u povratak Arsenala pojavila se u 65. minuti kada je Ramsey odlično pronašao Alexandrea Lacazettea, a on iskosa lijepo zabio za 2:1.

Međutim deset minuta kasnije priči je kraj. De Bruyne je primio loptu u zaleđu, vratio je na peterac gdje je bio Gabriel Jesus i lakoćom zabio za konačnih 3:1. Bunili su se gosti na muk sudaca, ali nije im pomoglo i City je zaključio derbi.