Sassuolo
Sassuolo 0:2 Milan
Milan

Luka Medić • nedjelja, 05.11.2017.

U susretu 12. kola Serie A Sassuolo je ugostio Milana, a gosti su slavili s 2:0...

Toplo-hladno. Tako je najbolje opisati igru Milana ove sezone. Iako je ljeto najavljivalo da će se Milan priključiti samom vrhu Serie A, pa možda čak sudjelovati i u borbi za Scudetto, od toga neće biti ništa. Već nakon 12 kola vodeći Napoli bježi 13 bodova, pa je pred Rossonerima borba za Europsku ligu. U 12. kolu Milan je gostovao kod Sassuola i produbio krizu domaćina koji sada imaju tri uzastopna poraza. Nikola Kalinić odigrao je svih 90 minuta.

Gosti su bolje ušli u susret i prvu priliku stvorili već u drugoj minuti susreta, ali slobodni udarac kojeg je izveo Suso obranio je vratar domaćih Consigli. Sassuolo je uzvratio u 15. minuti, ali pokušaj Mazzitellija obranio je Donnarumma.

Milan je veliku priliku za vodstvo imao u 39. minuti kada se okušao Kalinić, ali još jednom se iskazao vrlo dobri Consigli koji je pokušaj hrvatskog reprezentativca izbacio u korner. Upravo iz tog kornera Milan je poveo. Loptu je u kazneni udarac nakon kratke kombinacije izvođenja udarca iz kuta ubacio Calhanoglu, netko od domaćih pokušao je blokirati, ali nije uspio. Lopta je stigla do vrata Sassuola, a pred njima se najbolji snašao Romagnoli koji je glavom matirao Consiglija.

Do kraja prvih 45 minuta Sassuolo je imao jednu dobru priliku, ali udarac Missirolija u korner je izbacila gostujuća obrana. Tako je Milan nakon prvog dijela imao minimalnu prednost od 1:0.

U drugi dio bolje ulaze domaćini, a izjednačenje rezultata u 50. minuti spriječio je Donnarumma koji je obranio pokušaj Facinellija. Sassuolo nije uspio izjednačiti, ali je zato Milan uspio povećati prednost. Borini je dugom loptom pronašao Susu koji je ušao u kazneni prostor i nakon solo prodora poentirao za konačnih 2:0. Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja, Milan je zatvorio prilaze vratima i rutinerski odradio gostovanje.

S novom pobjedom, ukupno šestom u prvenstvu Milan sada ima 19 bodova i nalazi se na sedmom mjestu. Sassuolo nije najbolje ušao u sezonu, nakon 12 utakmica je 17. s osam osvojenih bodova. Talijane sada čeka praćenje Azzura i dodatne kvalifikacije za plasman na Svjetsko prvenstvo protiv Šveđana. Serie A nastavlja se za dva tjedna, Milana čeka veliki derbi na jugu Italije, protiv lidera Napolija, Sassuolo će pokušati seriju poraza prekinuti na gostovanju kod posljednjeg Beneventa.