Goričani pregazili Karlovčane s čak 61 poenom razlike

Sportnet • utorak, 07.11.2017.

U četvrtom kolu Prve košarkaške lige najuvjerljivija bila je Gorica koja je pregazila na svom parketu Šanac iz Karlovca i potvrdila ogromnu razliku u kvaliteti...

Odličnu utakmicu odigrao je Bosco protiv splitskog Universitasa u dvoboju 4. kola Prve muške košarkaške lige, te na kraju uvjerljivo slavio.

Utakmicu su bolje otvorili gosti, i na krilima raspoloženog kapetana Rašetine dobili prvu četvrtinu sa 26:22. Rašetina je ubacio 14 koševa u prvoj dionici. Bosco puno bolje ulazi u drugi dio poluvremena, agresivnom obranom prisiljava goste na velik broj pogrešaka i teških šuteva, i dosta lagano iz tranzicije dolazi do poena. Predvođeni Gilbertom i Uljarevićem okreću utakmicu i na poluvrijeme se odlazi sa ugodnih 54:42 za domaćina.

Splićani se ne predaju i više navrata tokom treće četvrtine dolaze na minus sedam. Dalje od toga nije išlo, utakmicu preuzima Mate Mandić i serijom koševa vraća svojoj momčadi dvoznamenkastu prednost koja iznosi 14 razlike uoči zadnje dionice, a ubrzo se penje i preko 20 koševa. Vrijedi izdvojiti 36 poena Bosca nakon izgubljenih lopti gostiju. U samoj završnici oba trenera daju priliku igračima sa manjom minutažom i na kraju Bosco slavi uvjerljivim rezultatom, 109:82.

Trojac Gilbert, Mandić, Uljarević bio je nerješiva enigma za obranu Universitasa. Dominic Gilbert je postigao 31 koš (11/16 za 2, 2/4 za 3, slobodna bacanja 3/5) uz 10 skokova, Mate Mandić dodao je 27 (7/14 za 2, 4/8 za 3, slobodna bacanja 1/3), a Karlo Uljarević 22 (8/9 za 2, 1/3 za 3, slobodna bacanja 3/4) uz 6 skokova, 5 asistencija i 5 ukradenih lopti.

Goste je predvodio Ivan Rašetina sa 22 koša ( 6/8 za 2, 3/4 za 3, slobodna bacanja 2/2) i 5 skokova.

Lider prvenstva pregazio je Šanac s čak 126:65. Gorica je briljirala posebno u drugom poluvremenu koje je dobila s ogromnih 69:29. Konačnih plus 61 dovoljno pokazuje kolika je bila razlika u kvaliteti.

Kod Gorice najistaknutiji bili su Ivan Majcunić s 26 poena i deset asistencija, Karlo Mikšić dodao je 21 poen i pet skokova. Kod Šanca veteran Branimir Josipović ubacio je 24 poena.