Jarnijevi izabranici rutinski odradili posao na startu kvalifikacijskog turnira

Branimir Korać • srijeda, 08.11.2017.

Dvostruki program Hrvatske i San Marina ovu srijedu otvorili su mladi nogometaši do 19 godina, a Hrvatska je lakoćom slavila s 3:0...

Bio je to dvoboj u sklopu kvalifikacijskog turnira za Europsko prvenstvo, susret je odigran u Rovinju gdje je Hrvatska lakoćom slavila i može žaliti što nije upisala i uvjerljiviju pobjedu.

Konačnih 3:0 nije pravi odnos snaga, stvoreno je još niz prilika, pogađan okvir gola, a s druge strane Dinko Horkaš nije imao apsolutno nikakvog posla. San Marino praktički nije prelazio centar i zgusnuto se branio u svojih 16 metara.

Sva tri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu i vrlo brzo riješeno je pitanje pobjednika.

Povela je Hrvatska u 13. minuti kada je Špikić ubacio u sredinu, a Kulenović s ruba peterca lakoćom zabio za vodstvo.

Sedam minuta kasnije gotovo identična situacija, ponovno je Špikić ubacio, a Kulenović i drugi put svladao inače dobrog vratara San Marina.

Konačnih 3:0 postavio je Nejašmić koji je u 38. minuti dobrim udarcem s više od 20 metara natjerao vratara San Marina da se dobro protegne, ali i samo ugura loptu u svoju mrežu.

U nastavku susreta apsolutna dominacija Hrvatske, no pogodaka više nije bilo.

Sljedeći protivnik bit će 11. studenoga na stadionu Valbruna u Rovinju, s početkom u 14 sati, reprezentacija Latvije.