SP 2018., dodatne kvalifikacije, 09.11.2017, 20:45 h, Maksimir, Zagreb, gledatelja: 30.013
Suci: Gianluca Rocchi, Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini (Italija)

Branimir Korać • četvrtak, 09.11.2017.

Hrvatska je pokazala da je bolja reprezentacija od Grčke, bila je razigrana i vrlo raspoložena te je na kraju zasluženo slavila s 4:1.

Panagiotis Retsos
46'
17
Panagiotis Tachtsidis
62'
14
Tasos Bakasetas
72'
Michael Skibbe

Hrvatska je odigrala sjajnu utakmicu protiv Grčke, od početka je dominirala, stvarala prilike i brzo dolazila do pogodaka. Grci su bili zaokupljeni obranom, vrlo teško su držali hrvatski ritam, a nakon što su svaki put izašli malo dalje od svog gola, uslijedio je brzi napad Hrvatske i problemi za Karnezisa.

Od početka je krenuo hrvatski pritisak, a u 11. minuti stiglo je i vodstvo. Povratna lopta za Karnezisa koji je dosta loše prima, Kalinić mu je uzima, a grčki vratar ga ruši i to je čist kao suza kazneni udarac. Kalinić je tu stradao, međutim nastavio je igru, a Luka Modrić rutinski je zabio za 1:0.

Nije se dugo čekalo na drugi pogodak, već u 19. minuti Hrvatska je vodila 2:0. Krasna akcija, izbačena lopta na bok za Strinića koji odlično prizemno zavrće u peterac, a Kalinić rutinski skreće loptu u mrežu.

Grci su tek u 30. minuti prvi put ušli u hrvatski kazneni prostor i odmah stvorili velike probleme. Nakon nesporazuma Vrsaljka i Lovrena, Zeca uzima loptu i ubacuje u sredinu gdje je na mjestu Vida. Hrvatski stoper izbacio je u korner koji izvodi Fortounis, a Sokratis na drugoj vratnici skače više od Lovrena i smanjuje na 2:1.

Nije to utjecalo negativno na Hrvatsku koja vrlo brzo dolazi do prilike, ne koristi je Kramarić, ali zato u 33. minuti lopta ipak ulazi u mrežu. Sjajno je ubacio s desne strane Vrsaljko, a Perišić je glavom zakucao loptu u mrežu.

Hrvatska je igrala najbolje u ovom kvalifikacijskom ciklusu, do kraja poluvremena još je Rakitić opasno opalio s više od 30 metara, ali i Karnezis skinuo dvije velike prilike Kramariću i Kaliniću.

U istom ritmu nastavilo se i u drugom dijelu gdje je Hrvatska vrlo brzo došla do četvrtog gola. Stafylidis je vraćao loptu Karnezisu, napravio je to jako loše i dodavanje je presjekao Vrsaljko koji odmah pronalazi Kramarića, a hrvatski junak iz Kijeva mirno iz peterca zabija za 4:1!

Peti gol bio je u zraku, Karnezis je skidao pokušaje Kramarića iskosa kada je mogao napadač Hoffenheima i vratiti loptu u sredinu, a zatim i Rakitićev snažan udarac s 14 metara.

Modrić je odlično dirigirao igrom iz sredine terena, krasno je kreirao prilike Kramariću i Perišiću, Hrvatska je apsolutno kontrolirala stanje na terenu i potpuno je dominirala.

Tek u završnici susreta Grci su imali veliku priliku i to kada je Mitroglou pucao glavom, ali Subašić je sjajno obranio.

Hrvatska je mirno privela susret kraju i na uzvrat nosi visokih i lijepih 4:1!

• narada10810.11.2017. u 00:38
    haha vele ovi Spanjolci da je "tombola".
    narada108
  • Shime sa planine09.11.2017. u 23:13
    Preciziram: treba trenirati udarce na gol iz prve.
    Shime sa planine
  • Shime sa planine09.11.2017. u 23:12
    Najljepša naša utakmica odavno. Samo nemojmo spavati na lovorima. I dalje ne znamo pucati na gol, naši golovi su bili samo zakucavanja. Treba trenirati, počnimo od Perišića.
  • Obrisan korisnik09.11.2017. u 22:47
    Kakva igra. Maestralno. Ne povjerovati da Grci 4 komada prime i jednom susretu. Samo da nije bilo one Lovrenove panike. Vidi se da je nesiguran.