I reprezentacija do 21 godine neporažena se vraća iz Grčke

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 13.11.2017.

Nakon što je A reprezentacija remijem u Pireju u nedjelju navečer potvrdila plasman na Svjetsko prvenstvo, reprezentacija do 21 godine dan kasnije u Solunu je remizirala s Grčkom 1:1...

Hrvatska reprezentacija do 21 godine stigla je do vrijednog boda u dvoboju u Grčkoj protiv uz Hrvatsku jedine neporažene reprezentacije u skupini. Remi 1:1 s Grcima Hrvatsku ostavlja na prvom mjestu s istim omjerom i gol razlikom kao i Grčka, ali uz više postignutih pogodaka.

Ono što je bitno, Grci su dosad igrali samo s Moldavijom, Bjelorusijom i San Marinom te ih tek čekaju dva dvoboja s Češkom, ali i gostovanje u Hrvatskoj koje bi moglo odlučiti o prvom mjestu u skupini.

U Solunu nije bilo previše prilika, a Hrvatska je mogla do vodstva u prvom poluvremenu. U 40. minuti Josip Brekalo izborio je kazneni udarac, sam se odlučio na izvođenje, ali pucao je loše i ostalo je 0:0. Deset minuta prije toga i Grčka je imala veliku priliku, ali Lamprou je pogodio vratnicu.

U drugom dijelu Grci su stigli do prednosti u 65. minuti preko Manthatisa da bi se Hrvatska vratila u igru deset minuta kasnije. Brekalo je pucao, grčki vratar loše reagirao i lopta je otišla u mrežu.

Deset minuta prije kraja isključen je Pasalidis, a s igračem manje u samoj završnici Grci gađaju gredu i Hrvatska ipak ostaje neporažena.

Hrvatska: Posavec, Sosa, Ćaleta-Car, Šimić, Karačić, Šunjić, Balić (od 70' Ivanušec), Moro, Bočkaj (od 46' Majer), Brekalo, Jakoliš (od 97' Bašić).