Hrvatski Telekom Prva liga, 16. kolo, 18.11.2017, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, Osijek

Dario Dodić • subota, 18.11.2017.

Nogometaši Osijeka nisu uspjeli u svom Gradskom vrtu svladati momčad Cibalije u sklopu 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Imala je inicijativu domaća momčad, čak i povela, ali i brzo ispustila prednost. Junak gostiju bio je vratar Zvonimir Šubarić...

Ivan Miličević
72'
21
Valentino Stepčić
86'
8
Zvonimir Filipović
88'
Mladen Bartolović

Svemu lijepom dođe kraj, tako je i velikom Osijekovom nizu pobjeda u Gradskom vrtu glave došla Cibalia. Nakon pet uzastopnih domaćih pobjeda u HT Prvoj ligi Osijek je remizirao s Cibalijom.

Inicijativa je u dvoboju 16. kola bila posve na strani domaćina, nizali su igrači Zorana Zekića priliku za prilikom, ali maestralan je danas bio gostujući vratar Zvonimir Šubarić.

Šubarić je glavni krivac što Osijek nakon prvih 45 minuta nije imao barem gol prednosti i što nakon 16 kola Vinkovčani i dalje imaju pozitivan skor protiv Osijeka ove sezone. Branio je gostujući vratar sjajne pokušaje Škorića iz desete i 16. minute, dok je raniji Ejupijev udarac glavom završio iznad Cibalijinog gola.

S druge strane Vinkovčani baš i nisu u prvom dijelu opasnije prijetili Malenici, tek je Galićev ubačaj za natrčalog Kordića domaći vratar u posljednji tren zaustavio i spriječio vjerojatni pogodak gostiju.

Na samom otvaranju drugog dijela sudac Ivan Bebek pokazuje na bijelu točku nakon što je Jambor sapleo Ejupija. Jedanaesterac za Osječane izveo je Barišić, dobro je gađao donji desni kut, ali čita njegovu namjeru Šubarić i loptu odbija u korner.

Nakon kornera opasno prijeti Ejupi, ali glavom loptu šalje u gredu. Nastavio je napadati Osijek, no pogodaka nije bilo pa se Zekić odlučio na promjene. Nakon dvije trećine igre na travnjak šalje Marića, koji mu se ni deset minuta kasnije zahvaljuje - pogotkom. S lijeve je strane Bočkaj izveo korner, Marić glavom poentira s peterca za zasluženo vodstvo Osijeka.

No, veselje domaćih navijača bilo je iznimno kratkog vijeka. Tek što su krenuli s centra, gosti dolaze do izjednačenja. Svijeću je duboko s Vinkovačke polovice poslao netko od Cibalijinih igrača, lopta je iznenadila posljednji red domaće obrane, lošu rekaciju iskoristio je Kordić i prebacio Malenicu za veliki bod Cibalije.

Do kraja susreta Cibalia se fokusirala na kontranapade, bili su Vinkovčani u nekoliko opasnih situacija pred Malenicom, no mreže se više nisu tresle.