Sportnet • subota, 18.11.2017.

U 12. kolu engleske Premier lige, favoriti su opravdali očekivanja. Chelsea, Liverpool i Manchester City bez većih problema pobijedili su svoje protivnike.

AUTOR: Jan Šneler

Liverpool je dočekao Southampton i pružio možda ponajbolju predstavu ove sezone. Obrambeno su Redsi izgledali odlično, a u napadu već tradicionalno kreirali podosta prilika. Naročito inspiriran bio je Salah koji je postigao dva pogotka, od kojih je prvi bio pravo malo remek djelo. Konačni rezultat postavio je Coutinho pogotkom u 68. minuti nakon što je golman obranio udarac Firminu.

Naš reprezentativac Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za domaće i pružio solidnu partiju čime će zasigurno ponovno osvojiti navijače Liverpoola koji su ga uzeli na zub zbog proteklog lošijeg perioda.

Chelsea je već nakon 38 minuta imao uvjerljivo vodstvo u gostima kod West Brom Albiona. Prvi gol postigao je Morata nakon što je golman domaćih jako loše reagirao na šut Hazarda. Isti dvojac bio je u glavnim ulogama nekoliko minuta kasnije. Morata je fantastično petom proigrao Hazarda a ovaj je u sprintu zaobišao golmana i poentirao u praznu mrežu.

Chelsea je dominirao cijelom utakmicom i zasluženo došao i do trećeg gola. Fabregas je ubacio iz slobodnog udarca, lopta je preskočila sve u šesnaestercu i došla do druge stative gdje potpuno sam Alonso zakucava loptu u mrežu. Konačni rezultat postavio je Hazard nakon asistencije Fabregasa u 62. minuti.

Trenutno vodeća ekipa prvenstva, Manchester City u gostima kod Leicestera također nije imala većih problema. Iako se na prvi gol trebalo čekati do samog kraja prvog poluvremena, gosti su kontrolirali utakmicom. Lijepu akciju Cityja započeo je Sterling koji je pronašao Davida Silvu a ovaj nesebično dodaje potpuno samom Jesusu koji pogađa prazan gol.

Početkom nastavka, Leicester je imao šansu za izjednačenje međutim udarac Maguirrea odsjeo je na stativi. Kako to u nogometu već biva, kazna je uslijedila minutu kasnije i De Bruyne je prekrasnim golom s 20-ak metara pogodio gornji lijevi kut Schmeichelove mreže. Još je mogao City i povećati vodstvo međutim Schmeichel je nekoliko puta lijepo reagirao te je rezultat ostao 2:0 za goste.

Pravu golijadu smo mogli vidjeti u južnom Londonu. Tamo je Crystal Palace ugostio Everton i došao do vodstva već u drugoj minuti. Katastrofalno je reagirao Pickford i odbio loptu točno na noge McArthura koji lagano zabija. Everton furiozno dolazi do izjednačenja već u 6. minuti iz prilično dvojbenog jedanaesterca. Precizan s bijele točke bio je Baines.

Domaći ponovno dolaze do vodstva dvadesetak minuta kasnije. Ponovno očajna reakcija Pickforda i obrane te Zaha potpuno neometan postiže zgoditak. Poluvrijeme bi završilo pozitivnim rezultatom za domaće da se njihova obrana nije potpuno nepotrebno poigravala oko šesnaesterca. Sigurdsson je presjekao jednu loptu, proigrao Niassea a ovaj u takvoj situaciji ne može promašiti. Usprkos bogatom prvom dijelu, u nastavku je bilo puno mirnije te se rezultat nije mijenjao. Nikola Vlašić ponovno nije konkurirao za nastup.

Burnley je potvrdio odličan početak sezone te ovo kolo svladao Swansea s 2:0. Sve su domaći riješili u desetak minuta. Prvo je u 29. minuti vodstvo donio Cork da bi konačni rezultat potvrdio Barnes silovitim udarcem u 40. minuti.

Bournemouth je najavio bijeg sa začelja nakon visoke pobjede nad Huddersfieldom. Nošeni fantastičnom partijom Calluma Wilsona, domaći su ostvarili četvrtu pobjedu ove sezone. Wilson je prvo u 27. minuti lijepo glavom zabio nakon kornera s lijeve strane, a potom u 31. nakon još jednog prekida, ovog puta slobodnjaka, silovito pogodio ispod same prečke.

Iako su zbog drugog žutog kartona, u 45. minuti, domaćini ostali bez Simona Francisa to ih nije spriječilo da u 70. postignu još jedan pogodak. Ovoga puta strijelac je bio Arter. Konačni rezultat postavio je svojim trećim golom Wilson u 84. minuti.