Premier liga, 12. kolo, 18.11.2017, 18:30 h
Manchester United
Manchester United 4:1 Newcastle
Newcastle

Marjan Kreševac • subota, 18.11.2017.

U posljednjem susretu 12. kola Premiershipa Manchester United ugostio je momčad Newcastlea. U 14. minuti Old Trafford je utihnuo kada su gosti stigli do vodstva, ali Crveni vragovi su preokrenuli i na kraju slavili s 4:1..

Navijači Crvenih vragova imali su razloga za slavlje danas na Old Traffordu bez obzira na predstavu njihovih ljubimaca na travnjaku. Razlog tom veselju leži u činjenici da su se nakon dužeg vremena među igračima prijavljenim za utakmicu zajedno našli Pogba, Ibrahimović i Rojo. Od njih trojice samo Pogba je zaigrao od prve minute, a Ibrahimović je nakon sedam mjeseci izbivanja dobio priliku u posljednjih 15-ak minuta.

Kako su se stvari na početku susreta odvijale zabrinuli smo se da bi to možda mogao biti i jedini razlog za veselje navijača, naime u 14. minuti na semaforu je stajalo 0:1. DeAndre Yedlin sjajno je probio desnu stranu, odigrao povratnu loptu za Dwighta Gaylea koji uz pomoć vratnice vara De Geu.

Imali su gosti i nakon pogotka dvije lijepe prilike za povećanje vodstva, ali Jacob Murphy u 18. i 19. minuti nije našao put do mreže. No ono što je više zabrinjavalo auditorij bila je činjenica da ni Crveni vragovi nisu uspjeli kreirati ništa odveć opasno. Najbliži je bio Lukaku u 25. minuti kada je pokušao glavom nakon ubačaja Lindelöfa no lopta je otišla pored gola.

Kako je odmicalo vrijeme tako je rasla nervoza na terenu i kraj njega, a onda smo u 37. minuti dobili najbolju potvrdu za Mourinhove riječi kojima je ustvrdio da je Manchester s Pogbom na terenu neka sasvim druga momčad. Dugo je Pogba lomio svog čuvara na desnoj strani i nakon nekoliko lažnjaka milimetarski precizno je pogodio glavu Martiala koji zabija za 1:1.

Koliko je Benitez bio zadovoljan svojom momčadi u prvih pola sata još više je bio razočaran s posljednjih petnaest minuta, a kao šlag na to razočaranje stigao je drugi pogodak domaćih u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Ashly Young ubacio je iz kornera, na drugoj stativi skače Chris Smalling i ispod ruke gostujućeg vratara pogađa za preokret.

Gdje su stali u prvom dijelu nastavili su domaći i u nastavku. U 54. minuti odgodili su sve nedoumice oko pobjednika današnjeg susreta, Marcus Rashford glavom je proigrao Pogbu koji nema pretežak zadatak iz velike blizine ubaciti loptu u mrežu. Bio je ovo idealan psihološki test za domaće igrače koji su se nakon dugo vremena našli u rezultatskom deficitu na domaćem terenu i reagirali su odlično.

Do kraja susreta Lukaku je uspio zabiti u 70. minuti i prekinuti svoj golgeterski post za konačnih 4:1 nakon dodavanja Mate. Danas smo svjedočili dobrom nastupu Manchestera, a kada se potpuno u momčad vrati Ibrahimović bit će još daleko bolji i iako gradski rival Manchester City ima velikih osam bodova prednosti ne bi stavili ruku u vatru da će im to biti dovoljno do kraja utrke.