Zimski sportovi

Leona Popović dvaput na postolju u Nor-Am slalomu

Slavko Boldin • nedjelja, 19.11.2017.

Naša najbolja skijašica Leona Popović uspješno je odradila prve slalomske nastupe u ovoj sezoni. Na utrkama Nor-Am kupa u Lovelandu u SAD-u, Mrkopljanka je zabilježila dva treća mjesta, što ulijeva optimizam uoči utrka Svjetskog kupa u Killingtonu sljedećeg vikenda.

Poredak na pobjedničkom postolju u obje utrke bio je isti. Oba puta slavila je Kanađanka Laurence St-Germain ispred svoje sunarodnjakinje Erin Mielzynski. Popović je prvog dana zaostala 1.49 sekundi za pobjednicom, a danas je zaostatak uspjela smanjiti za sedam stotinki.

Ovim rezultatima Leona će malo popraviti svoje FIS bodove u slalomu. U Lovelandu je skijala i Andrea Komšić, naša skijašica koja nastupa za Sveučilište u Denveru, te je osvojila 12. i 15. mjesto.

U istoj kategoriji natjecanja u Cooper Mountainu danas nastupa i Filip Zubčić u veleslalomu, što mu služi kao priprema za utrke Svjetskog kupa u Beaver Creeku.