Split i Cedevita lakoćom do novih prvenstvenih pobjeda

Petar Jenjić • nedjelja, 19.11.2017.

Odigrane su posljednje dvije utakmice sedmog kola HT Premijer lige u kojima prevelikih pitanja o pobjedniku nije bilo. Split je na Gripama svladao Alkar, dok se iz Zadra s pobjedom vratila Cedevita koja je bila bolja od Jazina...

Relativno lako do treće je prvenstvene pobjede stigao Split koji je na Gripama bio bolji od sinjskog Alkara rezultatom 79:54. Ključnim se pokazala druga četvrtina koju su Žuti dobili sa 23:7, a do kraja susreta je samo bilo pitanje kojom će razlikom zaključiti utakmicu.

Domaćina je do pobjede predvodio Pavle Marčinković koji je susret zaključio s 13 poena (4/5 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 5/5) i sedam skokova, dok je Josip Jukić dodao 12 koševa.

Najbolji je kod Alkara bio Ivan Svalina s 13 koševa (5/6 za dva, 1/5 za tricu).

Dan nakon utakmice u ABA ligi i pobjede nad Mornarom Cedevita je bez većih problema odradila gostovanje kod posljednjeplasiranih Jazina, Vitamini su slavili rezultatom 96:70. Susret su prelomili jako dobrim ulaskom u drugo poluvrijeme, dobivši treću četvrtinu s 18 razlike (32:14).

Najbolji je u redovima pobjedničke momčadi bio Will Cherry s 21 poenom (8/10 za dva, 1/6 za tricu, slobodna bacanja 2/2), dok je Filip Krušlin dodao 19 koševa i pet asistencija.

Marin Zrnić s 20 poena (3/5 za dva, 2/2 za tricu, slobodna bacanja 8/10) i pet skokova predvodio je domaću momčad.