Dario Dodić • subota, 25.11.2017.

Nogometaši Intera u subotnjem su programu 14. kola talijanske Serie A slavili na gostovanju kod Cagliarija i, barem privremeno, preuzeli vrh talijanskog prvenstva. Sjajne su partije pružili Ivan Perišić i Marcelo Brozović u pobjedi Intera, dok je u porazu Sampdorije Ivan Strinić odigrao tek nekoliko minuta prije nego se ozlijedio...

Inter je pobjedom u gostima kod Cagliarija barem privremeno preuzeo vrh Serie A ispred Napolija koji svoj ogled 14. kola igra sutra u gostima kod Udinesea. Momčad Luciana Spallettija slavila je s 3:1 iako su domaći nogometaši odigrali poprilično dobru utakmicu.

Značajan doprinos pobjedi milanskog sastava dali su hrvatski reprezentativci u dresu Intera, Ivan Perišić i Marcelo Brozović. Perišić je započeo susret u početnoj jedanaestorici i asistirao kod prvog pogotka Icardija. Od sezone 2015./2016. Hrvat je Argentincu asistirao čak 13 puta.

Iako je Cagliari ušao bolje u drugo poluvrijeme Inter je došao do pogotka za 2:0. Nakon što se ozlijedio Vecino Spalletti je u igru u 53. minuti poslao Brozovića. Hrvat mu se ekspresno zahvalio na ukazanom povjerenju, dvije minute kasnije na dodavanje Candreve lijepim pogotkom s 15 metara podiže prednost Intera na 2:0.

Utakmicu je jednako lijepim pogotkom zakuhao Pavoletti, 20-ak minuta prije kraja lijepo je pogodio na ubačaj Faraga za 2:1.

Ipak, domaćini nisu došli do izjednačenja već je Icardi, nakon gužve u kojoj je sudjelovao i Perišić, zabio za konačnih 3:1 i vrh Serie A.

U ranijem terminu Sampdoria je ubilježila iznenađujući i poprilično težak poraz na gostovanju kod Bologne. Domaćini su slavili s 3:0, nije to realan prikaz odnosa snaga na travnjaku, no Bologni to neće smetati previše jer rijetki su ove sezone dolazili do bodova protiv odlične Sampdorije.

Već u trećoj minuti Bologna je stigla do vodstva, mrežu gostiju zatresao je Verdi. Pokušao je gost brzo uzvratiti, ali Strinićev ubačaj nije bio posebno opasan. Čini se kako je kod tog ubačaja došlo do istegnuća mišića hrvatskog reprezentativca pa je već u osmoj minuti napustio travnjak.

Mbaye je udvostručio vodstvo Bologne u 23. minuti, a nadu gostima dao je Torosidis zaradivši isključenje u posljednjim trenucima prvog dijela.

Niti igrač više na travnjaku nije pomogao Sampdoriji, Okwonkwo je 20-ak minuta prije kraja zabio za konačnih 3:0. Bruno Petković nije ulazio u igru kod domaćina.