Zimski sportovi

Feuz slavio u prvom spustu sezone, Zrnčić-Dim nakon godinu i pol prvi put nastupio u Svjetskom kupu

Branimir Korać • nedjelja, 26.11.2017.

Švicarac Beat Feuz pobjednik je prvog ovosezonskog spusta koji je vožen na stazi u Lake Louiseu. Feuz je tijesno slavio ispred Matthiasa Mayera, a prvi nastup u Svjetskom kupu nakon teške ozljede imao je Natko Zrnčić-Dim...

Nakon problema s vremenskim (ne)prilikama i otkazivanja treninga, organizatorima u Lake Louiseu vrijeme se smilovalo i spust skijaša održan je prema programu.

Najuspješniji bio je Švicarac Beat Feuz koji je odnio pobjedu s malom prednosti ispred Austrijanca Matthiasa Mayera. Feuz je imao samo devet stotinki prednosti, dovoljno za petu pobjedu u spustu u Svjetskom kupu, prvu nakon St. Moritza 2016. godine.

U međuvremenu Švicarac je osvojio titulu svjetskog prvaka u ovoj disciplini prošle godine upravo u St. Moritzu.

Treće mjesto zauzeo je posljednji pobjednik spusta u Lake Louiseu Aksel Lund Svindal koji je za Feuzom kasnio 32 stotinke.

Nakon više od godinu i pol prvi nastup u Svjetskom kupu imao je Natko Zrnčić-Dim koji se oporavio od teške ozljede i utrku završio na 46. mjestu.