Hrvatski Telekom Prva liga, 17. kolo, 26.11.2017, 18:00 h, Stadion HNK Cibalia, Vinkovci

Dario Dodić • nedjelja, 26.11.2017.

Nakon pet prvenstvenih utakmica bez pobjede Rijeka je napokon došla do tri boda. Momčad Matjaža Keka u Vinkovcima je na teškom terenu svladala Cibaliju i vratila se na drugo mjesto Hrvatski Telekom Prve lige...

Marko Kraljević
77'
26
Ivan Miličević
84'
11
Marko Mlakić
84'
Mladen Bartolović
7
(do 71')
17
(do 90'+2')
18
90'+2'
Matjaž Kek

Nije bilo lako Rijeci večeras igrati u Vinkovcima. Nakon propuštene pobjede protiv AEK-a i potvrde ispadanja iz Europske lige, momčad Matjaža Keka morala je pod svaku cijenu upisati pobjedu protiv Cibalije.

Aktualni prvak u 17. je prvenstveno kolo Hrvatski Telekom Prve lige ušao s čak četiri poraza u posljednjih pet utakmica, dodamo li tomu činjenicu kako je u kišom natopljenim Vinkovcima bilo zaista teško igrati, Kek može biti zadovoljan konačnim rezultatom.

Iako nije oduševila, Rijeka je protiv Cibalije dohvatila toliko željenu pobjedu, pobjedu koja je prvake vratila na drugo mjesto, bodovno izjednačene s trećim Hajdukom i četvrtim Osijekom.

Sve dobre prigode rezultirale su pogocima u prvih 45 minuta. U 18. minuti, nakon niza loših obrambenih reakcija Vinkovčana, Rijeka dolazi do vodstva. Dobro su kombinirali Riječani, lopta na kraju preko Gavranovića dolazi do Gorgona, čiji prvi udarac brani Šubarić, no lopta se odbija Gorgonu koji iz druge šalje loptu u mrežu.

Pet minuta kasnije Rijeka je već imala 2:0. Ponovno su slabo reagirali domaći braniči, nisu uspjeli u nekoliko navrata očistiti situaciju pred svojim golom - lopta na kraju dolazi do Kvržića koji je s desne strane po zemlji šalje u peterac Cibalije, Gavranović poentira za 2:0.

Imala je i Cibalia svojih trenutaka, a nakon nešto više od pola sata igre dolazi do smanjenja zaostatka za Rijekom. Uporni Muženjak na lijevoj je strani iščeprkao loptu iz nogu jednog Rijekinog igrača, proslijedio ju je na rub šesnaesterca do Pervana, koji krasno gađa gornji desni kut Rijekinog gola za 1:2.

Teren je dodatno izgubio na kvaliteti u drugom dijelu, a samim time je i igra dramatično pala. Tek je Vitaić ozbiljnije prijetio kod domaćih, dok su Riječani imali nekoliko solidnih prigoda za povećanje vodstva. Pogodaka više nije bilo, Rijeka ide kući s tri boda i nadom da je slabim rezultatima došao kraj.