Branimir Korać • subota, 09.12.2017.

Tottenham je nakon dugačkog posta dočekao pobjedu u prvenstvu i to vrlo uvjerljivu protiv neraspoloženog Stokea. Negativan niz prekinuo je i Huddersfield...

Tottenham je na Wembleyu ugostio Stoke i teško ga porazio s 5:1. Prekinut je tako neugodan niz londonske momčadi koja nikako u posljednje vrijeme nije mogla u prvenstvu do pobjede, međutim sada je odigrala pravu utakmicu i zasluženo slavila. Stoke je u prošlom kolu protiv Swanseaja prekinuo negativan niz, međutim u Londonu se vratio starim navikama.

Izdržali su gosti do 21. minute kada je Ryan Shawcross glavom nesretno poslao u svoju mrežu ubačaj Heung-Mina Sona.

Nastavio je Tottenham napadati, bio je puno bolji protivnik, ali do početka drugog dijela nije mogao do novog pogotka. Onda u 53. minuti Son zabija za 2:0 nakon lijepe asistencije Delea Allija kroz obranu gostiju.

Svega minutu kasnije u strijelce se upisuje i Harry Kane. Davies je ubacio s lijeve strane, a Kane je bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu. U prošlom kolu protiv Watforda nije ga htio gol, ali zato je ovdje zabio dva. Drugi je zabio u 65. minuti lijepim udarcem sa 16 metara.

Obrana gostiju igrala je dosta loše, a novi pogodak stigao je u 74. minuti. Christian Eriksen došao je sam pred vratara Butlanda i rutinski je zabio.

Počasni pogodak za Stoke zabio je nesretni Shawcross nakon ubačaja Fletchera iz kornera, loše je tu reagirao Lloris koji je išao na loptu, ali bio kratak.

Burnley igra jako dobro ove sezone, a potvrdio je to i u dvoboju protiv Watforda. Slavio je 1:0, a imao je olakšan posao nakon što je Marvin Zeegelaar napravio ružan prekršaj u 39. minuti na sredini igrališta.

U posljednjim trenucima prvog dijela domaćin je stigao do pobjede pogotkom Scotta Arfielda.

Seriju poraza okončao je Huddersfield koji je slavio s 2:0 protiv Brightona. Oba pogotka postigao je Steve Mounie.

Crystal Palace i Bournemouth remizirali su 2:2, a Crystal Palace propustio je veliku priliku za pobjedu. U 93. minuti imao je kazneni udarac, ali Christian Benteke pucao je jako loše i Asmir Begović lako je obranio njegov pokušaj. Jermain Defoe doveo je goste u vodstvo da bi u 41. i 44. minuti Luka Milivojević i Scott Dann zabili za preokret. U 45. minuti Defoe je briljantnim pogotkom poravnao na 2:2.

Swansea je s 1:0 svladao WBA pogotkom Wilfrieda Bonyja u 81. minuti.