Gorica nastavila dominaciju visokom pobjedom u derbiju, Borovo stiglo do prve pobjede

Sportnet • utorak, 12.12.2017.

U sedmom kolu Prve lige košarkaša Gorica je ubilježila novu pobjedu i to nanijevši prvi poraz Agrodalmu. Prvu pobjedu upisalo je Borovo u gostima kod Šanca...

Gorica je nastavila s apsolutnom dominacijom u Prvoj ligi košarkaša visokom pobjedom u gostima kod Agrodalma 93:69. Od početka susreta Goričani su bili bolja momčad, stvarali su razliku koja je iz minute u minuzu samo rasla. Najraspoloženiji bio je Ante Mašić koji je ubacio 24 poena uz dvicu 10/10, a tome je dodao i osam skokova. Po 15 poena upisali su Marko Baković i Ivan Ćubela koji je dodao i osam skokova. Kod Agrodalma trojica su odradila svih 40 minuta, a među njima i Domagoj Matić koji je ubacio 20 poena.

Pula ostaje i dalje na dnu ljestvice bez ijedne pobjede, a novi poraz upisala je na svom parketu i to tijesno protiv Bosca 72:70. Imao je domaćin napad kod 70:69, ali nije ga realizirao da bi na drugoj strani Ante Bubalo položio za plus tri i riješio dvoboj. Jakša Milatić s 19 poena te po pet skokova i asistencija predvodio je goste, a kod domaćina Kyron Anderson ubacio je 24 poena.

Do očekivane pobjede stigao je Rudeš koji je u posljednjih deset minuta slomio otpor Podravca te slavio 88:80. Predvodili su ga s po 17 poena Marko Jurič i Ivan Nakić-Vojnović, a gostima nije pomoglo niti 25 poena i sedam asistencija Stefana Zadravca.

Drama u Rijeci okončana je slavljem Kvarnera koji je nakon dva produžetka svladao Istrauni sa 113:111. Čak 23 izgubljene lopte u odnosu na devet domaćih na kraju se pokazalo kobnim za Istrauni koji nije uspio slaviti. Ivan Kučan predvodio je domaćina s 30 poena, a kod gostiju Marko Milekić završio je s 31 poenom i 14 skokova.

U susretu sedmog kola Prve muške košarkaške lige sastali su se i Grafičar i Universitas iz Splita. Iako su obje ekipe nastupile oslabljene, odigrale su izuzetno uzbudljivu i neizvjesnu utakmicu, u kojoj su na kraju slavilo domaćini.

U prvoj četvrtini ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, ali gosti zatvaraju sa 20:17. U drugom periodu mladi Splićani se odvajaju, i naizgled, ostvaruju kontrolu nad utakmicom. Pri rezultatu 29:33, domaćini se bude, a gosti staju, i Grafičar zatvara poluvrijeme serijom 11:0 za vodstvo 40:33 na odmoru. Bolje nastavak otvaraju domaćini, serijom 5:0 odlaze na dvoznamenkastu prednost, koja u 25. minuti iznosi najvećih 51:38. Tada kreće šuterska dionica gostiju, koji skoro pa ne griješe izvan linije za tri poena. Rajčić i Rašetina ubačajima zaključuju četvrtinu sa minimalnim vodstvom domaćina 58:55. Gosti vrlo brzo prelaze u vodstvo, Marić polaže za 58:60, ali domaćini odgovaraju serijom 8:0. Igralo se koš na koš sve do 73:66 četiri minute prije kraja. Gosti dolaze na 73:73 i imaju dva napada za vodstvo koja ne realiziraju. Na drugoj strani, Šamarija hvata napadački skok i zabija koš uz faul za 76:73, a kod 78:75 35 sekundi do kraja gosti promašuju i slavlje u Ludbregu je moglo započeti. Najbolji kod domaćina bio je Šamarija sa 19 poena i sedam skokova, a goste je predvodio Marić sa 21 košem.

Šanac unatoč 40 poena i trici 9/12 Branimira Josipovića nije uspio doći do pobjede protiv Borova. Gosti su slavili u Karlovcu s 83:77 uz 18 poena Juraja Borasa.