Mihaela Bradovski • utorak, 12.12.2017.

Odrađena su prva tri susreta 17. kola Premiershipa. Chelsea je u gostima svladao Huddersfield dok je Burnley bio bolji i od Stokea te tako skočio na visoko četvrto mjesto...

Poraz od West Hama nije pogubno utjecao na Chelsea koji se brzo oporavio i lakoćom slavio kod Huddersfielda. Conteova momčad odnijela je pobjedu 3:1 i tako se na ljestvici bodovno izjednačila s drugoplasiranim Manchester Unitedom koji, doduše, ima utakmicu manje.

Huddersfield je u prošlom kolu prekinuo dugački niz poraza, ali ovdje se vratio njima. Gosti su već u prvom poluvremenu postigli dva pogotka, a ranim pogotkom u drugom dijelu potpuno su ubili nadu domaćina.

U 23. minuti Chelsea je poveo nakon lošeg ispucavanja vratara Lossla, gosti su došli do lopte, Willian pronašao u 16 metara utrčalog Tiemouea Bakayoka koji rutinski zabija. U 43. minuti već je bilo 2:0, Marcos Alonso ubacio je s lijeve strane, a Willian glavom šalje loptu u mrežu.

Ako je domaćin i imao kakvu nadu uoči drugog dijela, ona je vrlo brzo nestala nakon što je Pedro u 50. minuti povisio na 3:0. Počasni pogodak Huddersfield je postigao u 92. minuti, a strijelac je bio Laurent Depoitre.

Veliku pobjedu upisao je Burnley koji je ugostio Stoke i nastavio bilježiti odlične rezultate. U ovom susretu igrom nije briljirao i Stoke nije zaslužio poraz, ali jedan pogodak ipak je bio dovoljan za slavlje domaćina.

Kada se već činilo da će susret završiti remijem, u 89. minuti Ashley Barnes zakucao je loptu u mrežu za Burnleyev skok na potpuno neočekivano četvrto mjesto.

Pred porazom je bio Crystal Palace, ali u posljednji trenutak uspio se izvući. Na svom travnjaku ugostio je Watford i gubio do 89. minute da bi na kraju ipak slavio.

Gosti su sjajno otvorili utakmicu i već u trećoj minuti Daryl Janmaat zabio je za vodstvo. Sve do završnice mreže su mirovale, a onda je uslijedio show.

Prvo je u 87. minuti drugi žuti karton zaradio Tom Cleverley da bi dvije minute kasnije Crystal Palace došao do poravnanja. Bakary Sako najbolje se snašao pred golom nakon odbijene lopte, a potpuno slavlje za domaćina uslijedilo je u 92. minuti kada James McArthur zabija za preokret.