Ostali sportovi

Nemčanin i Sombolec zlatni na konju s hvataljkama, sjajne Benčinić i Furač

Sportnet • srijeda, 13.12.2017.

Mladi hrvatski gimnastičari zabilježili su odlične rezultate na međunarodnom turniru ”Laza Krstić i Marica Dželatović“ u Novom Sadu...

Osječki vježbač Mauro Nemčanin u konkurenciji do 18 godina osvojio je zlato na konju s hvataljkama. Mladić koji je proteklog ljeta bio srebrni na Europskim olimpijskim igrama mladih dominirao je u Srbiji i u kvalifikacijama i u finalu u kojem je uvjerljivo slavio sa 13,700 bodova.

Zlatni na konju s hvataljkama bio je i Marko Sombolec u konkurenciji do 17 godina (13,150 bodova) u kojoj je Mateo Žugec u istom finalu bio korak do postolja, četvrti sa 10,750 bodova. Iako tek 15-godišnjak, Borna Matić među vježbačima do 17 godina osvojio je srebrne medalje na karikama (12,000) i preskoku (11,750).

"Uz veliki broj mladih gimnastičarki i gimnastičara koji su nastupili za svoje klubove, Hrvatski gimnastički savez na ovom natjecanju je imao i četvoricu evidentnih kandidata za Europsko juniorsko prvenstvo u Glasgowu u kolovozu 2018. i ovo natjecanje bilo im je jedno od pripremnih u okviru projekta za Glasgow. To su Marko Sombolec, Mauro Nemčanin, Mateo Žugec i Borna Matić, dok Aurel Benović koji je također kandidat za EP, nije nastupio zbog ozljede noge, ali nadamo se njegovom brzom oporavku. Sva četvorica kandidata odlično su odradila posao i već u kvalifikacijama potvrdili zadane norme za EP. Svi ovi kandidati iz natjecanja u natjecanje pokazuju napredak te s pravom od njih možemo očekivati dobre rezultate sljedećeg ljeta u Škotskoj. Sombolec će već za koji dan nastupiti na jakom Voronjin cupu u Moskvi, a svi ostali nakon lakšeg odmora nastavljaju s pripremama. Zajedničko okupljanje mladi reprezentativci imati će početkom veljače", izvijestio je trener Saša Solar.

Uspješne su bile i mlade hrvatske gimnastičarke. Ira Benčinić u kategoriji 2002-2003. godišta osvojila je srebro u višeboju (45,250), a ova 15-godišnjakinja pojedinačno je još bila zlatna na gredi (12,850), srebrna na preskoku (12,375) te brončana sa svojom ekipom iz GK Rijeka (130,000) u čijem sastavu su još bile Ema Gašparović i Nika Kukuljan Frleta.

U konkurenciji gimnastičarki 2001. godišta i starijih, Petra Furač (GK Sokol Karlovac) uz 4. mjesto u višeboju (45,150) osvojila je zlato na gredu (12,100), srebro na preskoku (12,450) i broncu na dvovisinskim ručama (9,100).

U kategoriji 2006. godišta i mlađih, Nika Kukuljan Frleta pozlatila je preskok (12,450) te osvojila broncu na parteru (12,000), dok je Eli Pandža (GK Salto Solin) bila brončana na gredi (10,900).