Suton i Novak razbili Nacional, Osijeku slavonski derbi

Dario Dodić • subota, 16.12.2017.

Odigrana su dva susreta 11. kola 1. HMNL. U derbiju kola Split Tommy je nadigrao i bez problema svladao aktualnog prvaka Nacional, dok je Osijek Kelme svladao Brod 035 u slavonskom derbiju...

Da Nacional nije ista momčad kao prošle sezone jasno je već neko vrijeme. Aktualni prvak Hrvatske ne igra dobro posljednjih tjedana, što je rezultiralo dva porazima u derbijima. Nakon domaćeg poraza od Novog Vremena Nacional je sinoć izgubio u gostima kod Split Tommy. Split je posve nadigrao momčad Roberta Grdovića i derbi okončao pobjedom 5:0.

Posebno je raspoložen bio Tihomir Novak, koji je hat-trickom put Zagreba ispratio svoju bivšu momčad. Zabio je hrvatski reprezentativac u trećoj i 11. minuti za vodstvo Splita 2:0. Na 3:0 povisio je kapetan domaćih i također reprezentativac Josip Suton, bio je to ujedno konačan rezultat nakon prvih 20 minuta.

U nastavku su po još jedan pogodak postigli Novak (21.) i Suton (27.), za konačnih 5:0. Iako rezultat to ne prikazuje, imali su i gosti svojih šansi, ali nisu uspjeli matirati Luketina. Ovom je pobjedom Split barem privremeno zasjeo na vrh 1. HMNL, čeka se derbi Novog Vremena i Futsal Dinama u Makarskoj.

U drugom ogledu napokon je do pobjede stigao Osijek Kelme. Osječani su ugostili Brod 035 u slavonskom derbiju i do tri boda stigli rezultatom 4:1.

Osijek je posljednju pobjedu prije sinoćnje u prvenstvu upisao 27. listopada, kada je u gostima s 5:2 svladao Albonu-Potpićan 98. Nakon toga uslijedio je niz od sedam poraza.

Poveo je Osijek u devetoj minuti preko Josipa Šalaja, a već četiri minute kasnije Bundavica vraća goste u egal. Kratko je trajalo veselje Broda, u istoj minuti Pandurević zabija za 2:1 domaćina. Isti je igrač u 17. minuti povisio na 3:1, za konačnih 4:1 zabija Šalaj šest minuta prije kraja.