Inter
Inter 1:3 Udinese
Udinese

Dario Dodić • subota, 16.12.2017.

Prva utakmica 17. kola talijanske Serie A donijela je veliko iznenađenje na San Siru, Inter je doživio prvi ovosezonski poraz, sva tri boda iz Milana je odnio Udinese...

Nema više neporaženih u Serie A. Posljednja momčad koja je izdržala bez poraza bio je vodeći Inter, no i nizu milanskog sastava došao je kraj. Na San Siru je odličnim drugim poluvremenom do pobjede došla momčad Udinesea, koja pod Massimom Oddom igra kao preporođena.

Ovu je utakmicu Inter trebao riješiti u svoju korist u prvom dijelu. Imali su domaći nogometaši niz sjajnih prigoda, ali napad nije funkcionirao kao inače, a osjetio se i zamor materijala nakon teško izborenog četvrtfinala Kupa tijekom tjedna.

Spalletti je od prve minute na travnjak poslao Icardija, Perišića i Marcela Brozovića, upravo je ovaj trojac kreirao sve iole bitno u prvih 45 minuta. No, do vodstva je stigao gost iz Udina, u 14. minuti Kevin Lasagna na dodavanje danas fenomenalnog Widmera poentira za 0:1.

Tek 71 sekundu trajalo je vodstvo Udinesea, ubrzo domaći preko Icardija zabijaju za 1:1, što je bio i konačan rezultat prvg poluvremena.

U nastavku se na travnjaku pojavio neki novi, agresivniji Udinese. Domaći su posve nestali, trajalo je to nekih 20-ak minuta, u tom je razdoblju Udinese stigao do pobjede. Ključan trenutak dogodio se nakon 15-ak minuta igre, Widmer je s desne strane ubacio, a loptu rukom zaustavio Santon. Sreća se na kratko osmjehnula domaćim nogometašima jer linijski je sudac signalizirao da je Widmeru lopta pobjegla u gol-aut. Ništa ne može promaknuti video-asistentima koji su glavnom sucu Marianiju sugerirali kako je Widmer na vrijeme stigao loptu, odluka je promijenjena, Mariani pokazuje na bijelu točku, siguran je bio De Paul.

Perišić je 15 minuta prije kraja ishitrenom odlukom prokockao dobru šansu domaćih nogometaša, visoko je preko gola odaslao jednu loptu. Sijevnula je kontra Udinesea, Jankto poslužuje Baraka, koji zabija za 3:1 gostiju. Pritiskali su domaći do kraja, ali nisu imali ozbiljnijih prilika, 18 uzastopnih kola (gledajući i prošlu sezonu) Inter je bio bez poraza, danas je Udinese bio bolji.

Dok je Perišić odigrao svih 90 minuta Marcelo Brozović napustio je igru u 54. minuti. S druge strane Stipe Perica je u dresu Udinesea dobio prigodu u posljednjih 15-ak minuta, dok Andrija Balić nije ulazio u igru.