Premier liga, 18. kolo, 16.12.2017, 18:30 h
Manchester City
Manchester City 4:1 Tottenham
Tottenham

Sportnet • subota, 16.12.2017.

Iako su ga neki smatrali ponajboljom momčadi Engleske, Tottenham nije pokazao previše u današnjoj utakmici. Za takav rasplet nisu toliko krivi Spursi koliko fantastična igra Manchester Cityja koji doista izgleda kao momčad bez konkurencije...

PIŠE: Jan Šneler

U 18. kolu Premiershipa, Manchester City ugostio je Tottenham i još jednom potvrdio najave brojnih stručnjaka kako je borba za titulu već završena. Utakmica je krenula oprezno s obje strane što se moglo i očekivati kada se radi o takvim susretima. Ipak, samo trenutak neopreza bio je koban za Tottenham. Sane je u 14. minuti ubacio iz kornera, obrana Tottenhama katastrofalno reagirala te je Gundogan bez većih problema glavom zakucao loptu pored nemoćnog Llorisa.

City je nastavio s pritiskom nastojeći dotući ranjenog protivnika, ali je Tottenham vrlo odlučno nastavio igrati, kao da ih rani pogodak nije previše uznemirio. U 25. minuti, Aguero je imao odličnu priliku, ali Lloris je spretno reagirao i otklonio opasnost. Isti igrač je i u 30. minuti pokušao povećati vodstvo domaćih, ali ovoga puta njegov udarac blokirao je nogom Danny Rose.

U 36. minuti, Tottenham je imao možda i ponajbolju priliku u prvom dijelu. Kane je pucao, međutim njegov udarac prošao je malo pored stative. Kada bismo rezimirali prvo poluvrijeme, mogli bismo ustvrditi kako je Tottenham imao i sreće što rezultatski minus nije bio i veći.

U drugom dijelu, City je nastavio s visokim pritiskom i većim posjedom te se činilo kao da samo čekaju pravu priliku da povećaju vodstvo. Ipak, u 56. minuti Kane je mogao donijeti izjednačenje svojoj momčadi no Ederson je odlično obranio. Prilika koju je City čekao došla je u 70. minuti. U kontru je izašlo čak četvero brzih igrača, Gundogan je dodao do De Bruynea koji je mogao i dodati svojim suigračima, ali se odlučio na siloviti šut iz kuta koji Lloris naprosto nije mogao obraniti.

Svega četiri minute kasnije, u šesnaestercu gostiju, Vertonghen je prilično nespretno srušio De Bruynea te je sudac Pawson opravdano pokazao na bijelu točku. Gabriel Jesus je izveo jedanaesterac, njegov dobar udarac odsjeo je na stativi, a iz odbijanca Sterling nije uspio pospremiti loptu u praznu mrežu. Ipak, u 80. minuti nakon asistencije Sanea, Sterling je bio puno mirniji i donio 3:0 domaćoj ekipi i potvrdio pobjedu.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima, Bernardo Silva je ubacio, Dier potpuno promašio loptu koja je došla do Sterlinga koji efektno zabija za velikih 4:0. Počasni pogodak za Spurse postigao je Eriksen u trećoj minuti sudačke nadoknade lijepim udarcem u sami kut gola Manchester Cityja.