Zimski sportovi

Marcel Hirscher potvrdio dominaciju u Alta Badiji i ušao u povijest

Dario Dodić • nedjelja, 17.12.2017.

Austrijski skijaš Marcel Hirscher pobjednik je veleslaloma voženog u talijanskoj Alta Badiji. Hirscher je najboljim vremenom u obje vožnje dominantno došao do povijesne pete uzastopne titule na ovom skijalištu...

Nigdje se niti jedan skijaš nije osjećao tako dobro kao Marcel Hirscher u Alta Badiji. Staza Gran Risa je Austrijancu donijela mnogo toga dobroga, današnjom se veleslalomskom pobjedom upisao u povijest kao jedini skijaš koji je na istoj stazi slavio pet puta zaredom.

Nije Hirscher imao pravu konkurenciju u Italiji, sa startnim brojem četiri najbrže je odradio obje vožnje i s ukupnim vremenom 2:25.42 došao do 24. pobjede u ovoj disciplini.

Drugo mjesto pripalo je Norvežaninu Henriku Kristoffersenu sa zaostatkom od sekunde i pol za pobjednikom, dok Slovenija slavi treće mjesto Žana Kranjeca i prvo veleslalomsko postolje nakon 16 godina.

Filip Zubčić završio je na 25. mjestu sa zaostatkom od gotovo pet sekundi za pobjednikom.