Dario Dodić • nedjelja, 17.12.2017.

Nogometaši Juventusa uvjerljivom su pobjedom u gostima kod Bologne prestigli Inter na drugom mjestu ljestvice Serie A, a lijep gol za prvaka Italije postigao je Mario Mandžukić. Crotone je na svom travnjaku svladao Chievo, pobjedu je domaćima donio hrvatski napadač Ante Budimir...

Juventus je bez većih problema stigao do pobjede u 17. kolu talijanske Serie A. Aktualni prvak Italije s laganih je 3:0, na krilima raspoloženih Miralema Pjanića i Marija Mandžukića, došao do sva tri boda i tako preskočio Inter na drugom mjestu prvenstvene ljestvice.

Sjajnu je utakmicu odigrao Pjanić, veznjak je krasnim golom iz slobodnog udarca načeo Bolognu. Igrala se 27. minuta, Pjanić je s lijevog ruba kaznenog prostora pogodio u lijeve rašlje za vodstvo Juventusa. U posljednjih deset godina zabio je Pjanić 14 golova iz slobodnjaka u Serie A, niti jedan drugi igrač u tom periodu nije bio toliko precizan.

Desetak minuta kasnije Juve je udvostručio vodstvo. Pjanić je lijepom loptom pronašao Mandžukića, Hrvat još ljepše prsima prima loptu kraj Mbayea, a zatim lijevom nogom iz teškog kuta matira Mirantea. Konačnih 3:0 postavio je Matuidi iz voleja s ruba šesnaesterca.

Mandžukić je igru napustio u 76. minuti s posjekotinom na desnom listu, zamijenio ga je Dybala. Marko Pjaca nije ulazio u igru, dok je Bruno Petković u napadu Bologne igrao od 53. minute.

Crotone je prekinuo niz od pet uzastopnih poraza (četiri u prvenstvu, jedan u Kupu), domaćom pobjedom protiv Chieva. Junak Crotonea na stadionu Ezio Scida bio je hrvatski napadač Ante Budimir. Snalažljivi Budimir zabio je u 33. minuti na dodavanje Ajetija i tako donio sva tri boda domaćem sastavu.

Imao je Budimir još jednu veliku prigodu koju nije uspio pretvoriti u pogodak. Napadali su i gosti, ali rezultat se nije mijenjao, Crotone je došao do četvrte pobjede sezone. Budimir je uz ovacije domaćih navijača igru napustio u prvoj minuti sudačke nadoknade.

U dramatičnoj završnici do pobjede je u gostima kod Sampdorije stigao Sassuolo. Mogli su gosti do vodstva u 82. minuti, ali dobar pokušaj Politana sjajno je obranio Viviano.

Ni Viviano nije mogao ništa u 90. minuti kada je dvojac igrača koji su ušli s klupe donio pobjedu Sassuolu. S lijeve je strane ubacio Ragusa, a Matri donio pobjedu gostima.

Ivan Strinić odigrao je svih 90 minuta u dresu Sampdorije.

Fiorentina je kod kuće remizirala protiv Genoe. U susretu koji je završio bez pogodaka Milan Badelj odradio je svih 90 minuta u dresu Viola. Petar Brlek igrao je za Genou do 77. minute.