Vodeni sportovi

Vaterpolisti Juga obranili naslov osvajača Kupa Hrvatske

Mihaela Bradovski • nedjelja, 17.12.2017.

Jug je ispunio cilj i osvojio je trofej pobjednika Kupa Hrvatske. U finalu je u Zagrebu bio bolji od splitskog Jadrana i visoko slavio s 11:4...

Dubrovčani su još jednom potvrdili kako nemaju pravu konkurenciju u Hrvatskoj. To je već neko vrijeme poznato i ne samo da dominiraju u Hrvatskoj već i u kompletnoj regiji stoga se ništa drugo osim naslova osvajača Kupa nije niti očekivalo.

Splitske protivnike na bazenu na Savi u Zagrebu rutinski su riješili, u polufinalu su bili bolji od POŠK-a s 18:6, a u finalu od Jadrana s 11:4 te su tako stigli do svog 13. trofeja pobjednika Kupa od osamostaljenja Hrvatske.

U finalu protiv Jadrana nije bilo nikakve neizvjesnosti, a Jadran je samo u prvoj četvrtini stvarao probleme Dubrovčanima. Dobili su Splićani to razdoblje s 1:0 pogotkom Duje Buzdovačića, ali od druge dionice krenuo je niz Juga koji je prelomio susret.

Do poluvremena Dubrovčani su napravili potpuni preokret i pobjegli na 4:1, Jadran je na startu drugog poluvremena smanjio na 4:2 da bi Fatović, Lončar i Joković novom serijom odveli Jug na plus pet i priči je bio kraj.

Najbolji igrač završnog turnira Kupa Hrvatske Loren Fatović postigao je tri pogotka, jednako kao i Maro Joković, a kod Jadrana dva gola postigao je Ante Visković.