Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo, 18.12.2017, 14:00 h, Gradski stadion u Koprivnici

Dario Dodić • ponedjeljak, 18.12.2017.

Drugom polovicom s petka prebačenog susreta između Slaven Belupa i Lokomotive završen je jesenski dio Hrvatski Telekom Prve lige. U sadržajnih i napadački orijentiranih 45 minuta obje su momčadi postigle po dva gola...

Nakon kišnih 45 minuta na teškom terenu u Koprivnici u petak u kojima pogodaka nije bilo, Slaven Belupo i Lokomotiva odigrali su danas drugih 45 minuta posljednjeg ogleda 20. kola Hrvatski Telekom Prve lige i ujedno posljednjih 45 minuta prvenstvenog nogometa ove godine. U ljepotici kola Slaven i Lokomotiva osvojili su po bod, a gledatelji su mogli uživati u sjajnom ofenzivnom nogometu.

Iako su i u onih vaterpolu sličnijih 45 minuta u petak i domaći i gostujući nogometaši težili nadigravanju, bilo je jasno kako je prekid najbolja opcija. Nisu to bili uvjeti za nogomet, a s obzirom na ono što su danas na puno boljem travnjaku pokazali jedni i drugi - bila bi šteta da se utakmica završila u petak.

Kao pušteni s lanca krenuli su i domaći i gosti, željni pobjedom završiti jesenski dio prvenstva. Prvi su priprijetili nogometaši Slaven Belupa preko raspoloženog Ivanovskog, koji je nakon prvotne obrane Šempera pokupio odbijanac i poslao loptu u praznu mrežu, no linijski je sudac opravdano označio nedozvoljenu poziciju.

I druga je prigoda pripala Koprivničanima, ali prekombinirali su se domaći igrači, na polovici Lokomotive krade im loptu Krajinović, ekspresno je šalje do Krstanovića, a ovaj pak odmah prosljeđuje do Luke Capana, koji izbija oči u oči s Markovićem i pogađa donji desni kut. Nakon lijepe kontre u tri poteza u 65. minuti Lokomotiva je povela.

Tek pet minuta trajalo je veselje gostiju. Korner je s desne strane za Slaven Belupo izveo Dinko Trebotić, na prvoj je vratnici pronašao Ivanovskog koji glavom šalje loptu kroz noge Šemperu, Slaven je ekspresno stigao do izjednačenja.

Utakmica se u ovim trenucima posve rasplamsala, oba su se sastava fokusirala na napade, što je donijelo još dva brza pogotka. Tek što su krenuli s centra gosti su ponovno poveli. Nered je po desnoj strani Slavenove obrane napravio Ivanušec, zatim loptu dodao do kapetana Šunjića koji krasno s više od 25 metara pogađa gornji desni kut za novo vodstvo Lokomotive.

Nije se dugo čekalo na novi odgovor domaćih. Već u idućem napadu Ivanovski u šesnaestercu Lokomotive jednu dugu loptu odmah prsima gura u prostor za Pejića, zaustavio ga je Kolinger rukama i Pejin pokazuje na bijelu točku - siguran je bio Ivanovski, u razmaku od 65. do 74. minute postignuta su čak četiri gola.

Ni Ivković ni Prskalo nisu se činili posebno zadovoljnima bodom, oba su trenera od svojih nogometaša tražila nastavak ofenzive i lov na sva tri boda, ali pogodaka više nije bilo. Možda je tako i najpoštenije, jer oba su sastava zaslužila barem bod na oproštaju od prvenstvene jeseni.