Premier liga, 18. kolo, 18.12.2017, 21:00 h
Everton
Everton 3:1 Swansea City
Swansea City

Dario Dodić • ponedjeljak, 18.12.2017.

U posljednjoj utakmici 18. kola Premiershipa Everton je na Goodison Parku preokretom došao do sva tri boda protiv slabašnog Swanseaja...

Što god mislili o Samu Allardyceu mora se priznati kako je napredak Evertona pod njegovom menadžerskom palicom očit. Everton je neporažen otkako je Big Sam preuzeo klupu kluba s Goodisona, večeras je u posljednjem susretu 18. kola Premiershipa na svom travnjaku nadigrao i posve zasluženo svladao Swansea.

Treba priznati kako Swansea nije pravo mjerilo snage jer Swansea je na gostovanjima poražen čak 19 puta od početka prošle sezone, po čemu je najgora momčad Premiershipa. Večerašnjim porazom Swansea je stigao na brojku od šest uzastopnih gostujućih poraza. U posljednjih deset utakmica tek je jednom došao do pobjede.

A dobro je počelo za goste, nakon nešto više od pola sata igre stigli su do vodstva. S desne je strane korner izveo Carroll, Leroy Fer s nekoliko metara postiže prvi gol nakon 38 sušnih utakmica.

Nije Swansea prednost zadržao do poluvremena, u nadoknadi prvog poluvremena Mesa ruši Lennona u kaznenom prostoru, sudac Moss pokazuje na bijelu točku. Dobro je pucao Rooney, ali uz pomoć vratnice Fabianski zaustavlja njegov udarac - na nesreću gostiju prvi do odbijanca stiže Calvert-Lewin i zabija za 1:1. Rooney je tako deseti put propustio realizirati jedanaesterac u Premiershipu, samo je Alan Shearer više puta propustio pretvoriti kazneni udarac u pogodak - 11.

U nastavku je Everton posve preuzeo konce igre u svoje ruke i u 64. minuti stigao do vodstva. Gylfi Sigurdsson krasnim je golom s više od 20 metara donio prednost domaćima protiv svojeg bivšeg kluba. Iz poštovanja prema bivšim suigračima nije proslavio pogodak.

Devet minuta kasnije susret je bio riješen, Rooney se iskupio za promašaj i realizirao drugi jedanaesterac dosuđen u korist Evertona. Ovog su puta imali što za prigovoriti Mossu gostujući nogometaši jer se činilo kako je prekršaj Olssona nad Kennyjem bio izvan kaznenog prostora.

Nikola Vlašić pobjedu je Evertona odgledao s klupe.