Druga momčad Dinama pobjedom protiv Derby Countyja izborila četvrtfinale Premier League International Cupa

Branimir Korać • utorak, 19.12.2017.

Pobjedom 1:0 protiv Derby Countyja druga momčad Dinama izborila je prvo mjesto u skupini i prolaz u četvrtfinale Premier League International Cupa...

Uspjeh od prošle sezone je ponovljen i Dinamo II još jednom će dočekati sljedeću godinu u Europi, makar to bio i Premier League International Cup. Modri su izborili prolaz u četvrtfinale zahvaljujući pobjedi protiv Derby Countyja 1:0.

Prošle sezone u nokaut fazi doživjeli su vrlo težak poraz od Norwicha koji je na travnjak poslao prilično jaku postavu, a sjevernoirski napadač Kyle Lafferty stvarao je ogromne probleme Modrima i bio najzaslužniji za visoku pobjedu 6:0.

U susretu protiv Derbyja Dinamu je za prolaz bio dovoljan i remi, ali Modri su ipak uzeli puni plijen i slavili 1:0.

Po maglovitom i hladnom vremenu Dinamo je do jedinog pogotka došao u 26. minuti kada je Špikić ubacio u kazneni prostor, a Ćuže pospremio loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela Modri su imali još nekoliko prilika, ali nisu ih realizirali da bi u drugom poluvremenu Derby pritisnuo i tražio poravnanje, no gosti su se odlično branili i sačuvali pobjedu.

U sljedeću fazu osim Dinama prošli su i Manchester United i Villarreal dok se ostali sudionici četvrtfinala čekaju.