Luka Medić • srijeda, 20.12.2017.

Poznati su prvi četvrtfinalisti njemačkog Bundespokala. Mainz je s 3:1 izbacio Stuttgarta, a Schalke je s 1:0 bio bolji od Kolna. Trećeligaš Paderborn je s istim rezultatom izbacio drugoligaša Ingolstadta, dok je Wolfsburg tek nakon produžetaka bio bolji od Nürnberga s 2:0...

Bundespokal stigao je do osmine finala, a već u toj fazi odigrat će se njemački Klassiker. Susret Bayerna i Borussije apsolutno je najzvučniji par ove runde, a uoči tog dvoboja odigrana su prva četiri susreta u kojima su više sreće imali domaćini.

U dvije utakmice susreli su se prvoligaši. Mainz je na svojoj Opel Areni ugostio Stuttgart, a hrvatski nogometaš Josip Brekalo proveo je na klupi cijeli susret. Iako su gosti vodili i imali kazneni udarac za 2:0, Mainz je na koncu slavio s 3:1. Pred kraj prvog dijela Gentner je doveo Stuttgart u vodstvo, a u desetoj minuti nastavka Aogo je promašio kazneni udarac s kojim su gosti mogli povesti 2:0 i zaključiti susret. Domaćini su se tada probudili, osam minuta kasnije izjednačio je Berggreen. Do kraja susreta Mainz je postigao još dva pogotka i utakmicu zaključio s pobjedom od 3:1. Strijelci su bili Diallo i Serdar.

Drugi sraz prvoligaša odigrao se u Gelsenkirchenu gdje je Schalke dočekao Köln. Köln ove godine ne izgleda dobro, od Europe se oprostio u grupnoj fazi Europske lige, a u prvenstvu je uvjerljivo posljednji. Stoga se Köln nadao da možda može u kupu nešto napraviti. No, Köln nije imao sreće, ždrijeb ga nije odveo daleko, već u susjedni Gelsenkirchen kod Schalkea. Druga momčad Bundeslige slavila je teže od očekivanog, 1:0. Pogodak odluke postigao je Meyer sredinom drugog dijela i tako odveo Schalke u četvrtfinale ovog natjecanja.

Dalje je prošao i Wolfsburg koji je do prolaza stigao na gostovanju kod drugoligaša Nürnberga, ali tek nakon produžetaka. Regularnih 90 minuta završilo je bez pogodaka, a u produžetcima spretniji su bili gosti. Pogotke za pobjedu postigli su Udokhai u 96. minuti i Didavi na samom kraju drugog produžetka, pa se tako Wolfsburg pridružio Schalkeu i Mainzu među osam najboljih ekipa u ovom natjecanju.

Jedini trećeligaš koji se plasirao dalje je Paderborn koji je s minimalnih 1:0 slavio protiv drugoligaša Ingolstadta. Domaćini su bili bolji s minimalnih 1:0, a pogodak odluke postigao je Zolinski u drugom dijelu susreta. Hrvatski nogometaš Antonio Čolak nije nastupio za gostujući sastav.

Već danas se igraju nove utakmice, a osim spomenutog para Bayer-Borussija, sastaju se još Heidenheim-Eintracht, Werder-Freiburg i Borussia Mönchengladbach i Bayer Leverkusen.