Sjajan nastup Mavre nedovoljan MZT-u za prekid niza poraza

Branimir Korać • petak, 22.12.2017.

U prvom susretu 13. kola ABA lige MZT je ugostio momčad FMP-a i upisao 11. ovosezonski poraz. Serija loših rezultata je tako nastavljena unatoč odličnom nastupu hrvatskog reprezentativca Dominika Mavre...

Košarkaši MZT-a posljednji put u ABA ligi slavili su prije više od dva mjeseca kada su u sklopu četvrtog kola slavili protiv Igokee. Devet kola kasnije nalaze se u puno težoj situaciju, nikako ne mogu prekinuti niz poraza, a novi je upisan u Skoplju protiv FMP-a koji je slavio 72:67.

Ovaj put Makedonci nisu bili čak niti tako daleko od pobjede, ali skupo ih je stajala velika kriza u koju su upali u zadnjih pet minuta. Točno pet minuta prije kraja Trajkovski je ubacio za 66:56 i do kraja susreta domaćin je ubacio jedan jedini poena.

U tih zadnjih pet minuta FMP je napravio seriju čak 16:1. Osim što je napad stao, ništa bolje nije bilo niti u obrani pa i kada se ukazala mala prilika za Makedonce, nisu je iskoristili.

Deset sekundi prije kraja imao je FMP slobodna bacanja kod 69:67, Radanov je ubacio samo jedno, ali nakon promašenog drugog u napadu je skočio Uskoković koji je s linije slobodnih bacanja zaključio priču.

MZT-u nije pomogla niti sjajna utakmica u većem dijelu dvoboja Dominika Mavre koji je za 28 minuta ubacio 20 poena (3/5 za dva, 2/5 za tri) uz četiri skoka i četiri asistencije, a Bojan Trajkovski dodao je 14 poena i šest skokova. Jure Lalić ubacio je sedam poena uz četiri skoka.

Kod FMP-a Filip Čović bio je na 16 poena, Aleksa Radanov ubacio je 14 poena, a Stefan Lazarević 13 poena uz osam skokova.