Dario Dodić • petak, 22.12.2017.

Odigrana su prva dva susreta 18. kola talijanske Serie A. Bologna je s igračem manje u golijadi svladala Chievo, dok je Fiorentina zahvaljujući kasnom pogotku Khoume Babacara slavila u gostima kod Cagliarija...

Sjajnu su utakmicu u Veroni odigrali domaćin Chievo i Bologna. U utakmici s čak pet golova do pobjede je s igračem manje stigao gost. Junak Bologne bio je Mattia Destro, koji je u pobjedu 3:2 ugradio dva pogotka, uključujući onaj za pobjedu u 90. minuti.

Nije moglo bolje početi za gostujuću momčad, već u trećoj minuti na ubačaj Verdija Destro glavom zabija za 0:1. Gotovo pola sata bili su igrači Bologne u prednosti kada na gotovo identičan način Inglese vraća Chievo u egal.

U novo vodstvo Bolognu u 50. minuti dovodi Verdi, poslavši u mrežu loptu nakon što je Sorrentino slabo odbio udarac Masine. U teškoj su se situaciji našli gosti u završnici jer je u 81. minuti Poli zaradio drugi žuti karton. Brzo su to domaći nogometaši iskoristili, krasno pogađa Cacciatore za 2:2 u 85. minuti.

Pet minuta kasnije Cacciatore je prošao put od junaka do tragičara, poskliznuo se na rubu kaznenog prostora Chieva, krade mu loptu Destro i poentira za pobjedu Bologne.

Bruno Petković pobjedi je Bologne svjedočio s klupe za pričuvne igrače.

Fiorentina je i u šestoj uzastopnoj utakmici u Serie A izbjegla poraz. Točnije, zahvaljujući Khoumi Babacaru uzela je sva tri boda na gostovanju kod Cagliarija. Posve zasluženo, jer Viole su dominirale svih 90 minuta, ali su tek u samoj završnici došli do minimalne pobjede.

Nizali su gosti prigodu za prigodom u Cagliariju, ali domaći vratar Cragno nije se dao nadmudriti. Prijetili su Simeone i Chiesa u nekoliko navrata, ali pogotka nije bilo sve do 82. minute kada je Babacar potvrdio zašto je Piolijev džoker s klupe. Ušao je u igru u 70. minuti umjesto indisponiranog Thereaua i desetak minuta kasnije donio sva tri boda Violama.

Ljevicom je s 25 metara u kazneni prostor Cagliarija loptu poslao Chiesa, pokušao ju je glavom prebaciti Simeone, ali je promašuje, nije to prevarilo Babacara koji četvrti put ove sezone zabija nakon ulaska s klupe po čemu je najbolji u talijanskom prvenstvu.

Milan Badelj još je jednom zaigrao u početnom sastavu Fiorentine, igru je napustio u 88. minuti.