Premier liga, 19. kolo, 22.12.2017, 20:45 h
Arsenal
Arsenal 3:3 Liverpool
Liverpool

Branimir Korać • petak, 22.12.2017.

Sjajno otvaranje 19. kola engleskog Premiershipa! Arsenal je na Emiratesu ugostio Liverpool, a u vrlo efikasnom susretu bodovi su podijeljeni remijem 3:3. Redsi su vodili 2:0 da bi Arsenal u samo pet minuta stigao do preokreta, no u 71. minuti Roberto Firmino ipak je donio bod gostima...

Arsenal i Liverpool u velikom derbiju na Emiratesu imali su što za ponuditi navijačima. Odigrali su sjajnu i efikasnu utakmicu u kojoj nije nedostajalo lijepih poteza, ali i pogrešaka koje su u konačnici utjecale na rezultat.

I jedni i drugi u susret su ušli s pozitivnim nizom što se tiče utakmica bez poraza, ali i s previše remija u posljednjim susretima od kojih su neki bili neočekivani. Liverpool je u susret ušao s bodom više od Arsenala i boljim nastupom u posljednjem kolu s obzirom da je odigrao sjajnu utakmicu kod Bournemoutha dok se Arsenal dosta mučio s Newcastleom.

Kloppova momčad dosta samopouzdano otvorila je utakmicu i tu veliku dozu samopouzdanja potvrdila je i vodećim pogotkom. U 27. minuti nakon ubačaja Salaha, Philippe Coutinho iz teške pozicije glavom je poslao loptu u mrežu.

Bio je to jedini pogodak u prvom dijelu, a onda je uslijedio vatromet u drugih 45 minuta. U razdoblju od 52. do 58. minute postignuta su čak četiri pogotka i Arsenal je došao do velikog preokreta.

Prvo je u 52. minuti nakon brzog napada gostiju Mohamed Salah zabio za 2:0 gostiju i sreća za Arsenal da se vrlo brzo vratio i stigao do pogotka. Da je Liverpool izdržao koju minutu više s tih dva gola prednosti, vrlo teško bi se Arsenal oporavio.

Tako je u 54. minuti Arsenal stigao do smanjenja zaostatka, Bellerin je ubacio s desne strane, Alexis Sanchez iskoristio je neopreznost Joea Gomeza i pogodio mrežu Mignoleta.

Embed from Getty Images

Dvije minute kasnije domaćin potpuno hvata priključak. Granit Xhaka odlučio se na udarac s 25 metara, iako je lopta išla u Mignoleta, Belgijac je loše reagirao i pripisao si još jedan kiks. 2:2.

Tu nije bio kraj. Već u 58. minuti Arsenal je vodio s 3:2, ovaj put kombinirali su Lacazette i Özil, a njemački veznjak pogodio je za vodstvo Arsenala.

Činilo se da se Liverpool neće moći oporaviti od ovakvog šoka i tri primljena gola za šest minuta, ali uspio je doći k sebi te se vratiti u susret. U 71. minuti Firmino je opalio s 15 metara, Čech je bio na lopti, ali samo ju je odbio u luku u mrežu.

Do kraja susreta ostalo je tih 3:3 i na kraju i jedni i drugi mogu biti zadovoljni remijem jer i isto tako mogli ostati i bez tog jednog boda. Dejan Lovren odradio je cijelu utakmicu kod Liverpoola.