Dario Dodić • subota, 23.12.2017.

Uzbudljivo je bilo u popodnevnim susretima 18. kola talijanske Serie A. Nogometaši Intera ubilježili su drugi uzastopni poraz u prvenstvu, dok je Napoli u golijadi svladao Sampdoriju...

Nakon Udinesea usred San Sira u prošlom kolu i nogometaši preporođenog Sassuola uspjeli su svladali do proteklog kola neporaženi Inter. Iako je milanska momčad imala više od igre na gostovanju kod Sassuola, domaćini su bili ti koji su došli do pobjede.

Sassuolo je s minimalnih 1:0, zahvaljujući pogotku Diega Falcinellija iz 34. minute, stigao do sva tri boda i treće uzastopne prvenstvene pobjede.

Bolji je bio Inter, posebno se dobrim pokušajima istaknuo Ivan Perišić, koji je kao i Marcelo Brozović krenuo od prve minute, ali nije uspio nadmudriti sjajnog Consiglija. Najbolju prigodu za barem bod Inter je imao na samom otvaranju drugog dijela nakon što je Acerbi u kaznenom prostoru Sassuola igrao rukom. Silovito je donji lijevi kut gađao Mauro Icardi, ali pročitao je njegovu namjeru Consigli i osigurao tri boda domaćima.

Perišić je bio među najboljim pojedincima Intera te je odigrao svih 90 minuta, dok je Brozović igru napustio na poluvremenu.

Do pobjede u utakmici s čak pet golova stigao je i vodeći Napoli te tako osigurao vrh prvenstvene ljestvice nevezano uz ishod večerašnjeg derbija između Juventusa i Rome. U utakmici u kojoj su svi golovi pali u prvom poluvremenu Napoli je s 3:2 svladao Sampdoriju na San Paolu.

Šokirani su domaći već u drugoj minuti kada je Gaston Ramirez prekrasnim golom iz slobodnog udarca s preko 30 metara doveo Sampdoriju u vodstvo. Nakon 15-ak minuta Allan vraća Napoli u egal, no pogotkom s bijele točke Quagliarella vraća Sampdoriju u vodstvo u 27. minuti.

Šest minuta kasnije oporavljeni Insigne na dodavanje Mertensa zabija za 2:2. Belgijac je u 39. minuti upisao još jednu asistenciju, ovog puta za Mareka Hamšika, koji zabija svoj 116. gol u dresu Napolija, čime postaje najbolji strijelac u povijesti kluba, ispred Maradone, koji je 115. puta tresao mrežu protivnika u dresu Napolija.

U drugom dijelu pogodaka nije bilo, Napoli je posljednjih 15 minuta igrao s igračem manje jer je Rui zaradio drugi žuti karton. Ivan Strinić igrao je do 84. minute, dok Marko Rog nije ulazio u igru.

Četvrtu pobjedu zaredom upisao je Udinese, koji je na svojoj Dacia Areni s laganih 4:0 svladao Veronu. Dvaput je mrežu protivnika tresao Barak, Widmer je golom i asistencijom potvrdio sjajnu formu, a jedan je gol postigao i Lasagna.

Andrija Balić u igru je ušao u 82. minuti, dok je Stipe Perica pobjedu Udinesea odgledao s klupe.