Premier liga, 20. kolo, 28.12.2017, 21:00 h
Crystal Palace
Crystal Palace 2:3 Arsenal
Arsenal

Dario Dodić • četvrtak, 28.12.2017.

20. kolo engleskog Premiershipa londonskim su derbijem zaključili Crystal Palace i Arsenal. Topnici su u odličnoj utakmici u Selhurst Parku slavili s 3:2...

Nogometaši Arsenala pobjedom su u gostima kod Crystal Palacea okrunili veliki jubilej Arsenea Wengera. Francuz je po 810. put u Premiershipu vodio momčad s klupe, čime se na vrhu izjednačio s legendarnim Alexom Fergusonom. Arsenal je u Selhurst Parku u sjajnoj utakmici s 3:2 svladao Crystal Palace i tako došao do 120. pobjede u londonskim derbijima, niti jedan londonski klub nije po tome uspješniji od Topnika.

Bila je to sjajna utakmica u kojoj je Arsenal većinu vremena dominirao, a na kraju je mogao ostati bez pobjede. Dobro je susret otvorio Palace, ali Arsenalu je pripala druga polovica prvog poluvremena, no razliku je činio tek jedan pogodak, onaj Mustafija iz 25. minute.

I taj jedan pogodak prednosti nestao je u 49. minuti kada Townsend nakon odličnog prodora Zahe po lijevoj strani poentira za 1:1.

Činilo se da će Topnici ipak lagano riješiti susret u svoju korist kada je u manje od pet minuta sjajni Alexis Sanchez dvaput zatresao mrežu Crystal Palacea. Prvo je u 62. minuti lijepo pogodio s 13, 14 metara za novo vodstvo Arsenala, da bi u 66. minuti krasnu dugu loptu Wilsherea lakoćom primio između dvojice braniča Palacea i poslao u mrežu za velikih 3:1. U posljednjih 15 londonskih derbija Sanchez je sudjelovao kod 13 golova (deset golova, tri asistencije).

Kontrolirao je Arsenal utakmicu, ali uporni domaćini uspjeli su zakomplicirati završnicu sjajnog ogleda u Londonu. Igrala se 89. minuta, ubacio je s lijeve strane Townsend, a najviše skočio Tomkins i smanjio na 2:3.

Pritiskali su domaćini, ali nisu ozbiljnije ugrozili Čecha, Wengerov jubilej nije pokvaren čudom Crystal Palacea, Arsenal nosi bodove sa Selhurst Parka.