Serie A, 19. kolo, 29.12.2017, 20:45 h
Crotone 0:1 Napoli
Napoli

Dario Dodić • petak, 29.12.2017.

Crotone i Napoli otvorili su 19. kolo talijanske Serie A na stadionu Ezio Scida. Napoli je slavio zahvaljujući pogotku Mareka Hamšika te je nakon polovice odrađenog prvenstva osigurao titulu zimskog prvaka...

Znali su nogometaši Napolija kako će, pobijede li u gostima kod Crotonea, osigurati titulu Campione d'Inverno odnosno zimskog prvaka. Najavljivao je Marko Rog uoči susreta kako bi lijepo bilo biti zimskim prvakom, ali da se na kraju mrtvi zbrajaju, odnosno kako je ipak važnije biti prvi nakon 38 kola.

Polovicu posla Napoli je odradio, u gostima kod Crotonea slavio je s minimalnih 1:0 i osigurao prvo mjesto neovisno o učinku Juventusa kod Verone.

Zaslužila je utakmica još poneki pogodak, iako se mora priznati kako je glavninu napada, očekivano, odradila gostujuća momčad. Crotone je bio u podređenom položaju i nije uspijevao ozbiljnije priprijetiti Reini.

S druge strane, raspoložen je bio kapetan Marek Hamšik, koji u posljednje vrijeme igra u fenomenalnoj formi, što je okrunio i pogocima kojima je prestigao Diega Maradonu na vrhu klupske ljestvice najboljih strijelaca svih vremena. Odali su mu suigrači počast oznakama na dresovima večeras, a on im se odužio pogotkom za titulu zimskog prvaka.

Jedini pogodak pao je u 17. minuti. Bila je to lijepa akcija gostiju koju je na dodavanje Allana pogotkom okrunio Napolijev kapetan.

Mogli su povećati prednost Napolija Insigne, Diawara i Callejon, ali okvir gola i sjajni Alex Cordaz zaustavili su gostujuće napadače. Tražili su domaći jedanaesterac u sudačkoj nadoknadi, ali sudac Mariani nije se oglasio.

Ante Budimir odigrao je svih 90 minuta u dresu domaćina, dok je Marko Rog ušao u igru tek u 89. minuti umjesto Driesa Mertensa.