Umorna Cedevita slavila protiv Igokee u Laktašima

Sportnet • subota, 30.12.2017.

Cedevita je kalendarsku 2017. godinu završila utakmicom 14. kola u Laktašima. Protiv domaće Igokeee, Cedevita je slavila sa 69:61....

PIŠE: Jan Šneler

Nakon slavlja protiv francuskog Levalloisa u Eurokupu i ulasku u Top 16 fazu tog natjecanja, Cedevita je pobjedom u gostima zaključila i ovu godinu u ABA ligi. Već u prvoj četvrtini bilo je jasno kako će Cedevitu čekati težak i mukotrpan posao. Bio je vidljiv umor kod igrača, a Igokea je pokušala to iskoristiti i doći do vrijedne pobjede.

U drugoj četvrtini, došla je Igokea i do vodstva 23:15, no vrlo brzo Cedevita radi seriju od 16:3 i dolazi do vodstva 31:26. Za vodstvo Cedevite najzaslužniji je bio Stipanović koji je odlično igrao tih minuta. Na poluvrijeme se odlazi s prednosti Cedevite od tri razlike.

U trećem dijelu činilo se kao da bi Cedevita mogla prelomiti utakmicu, no svaki puta kada bi napravila korak više, Igokea bi se ekspresno vratila. U tom periodu ostaje dojam da su trebali gosti iz Zagreba više uraditi kako bi povećali prednost i pokušali što prije zatvoriti susret.

Posljednjih deset minuta, Cedevita je imala vodstvo 46:42, no ne treba dugo domaćima da dođu do izjednačenja. Ipak, Zdovc zove minutu odmora nastojeći malo primiriti svoje igrače što daje rezultate vrlo brzo. Cedevita ponovno dolazi na 51:46 i na vodstvo od pet razlike.

Pet minuta do kraja dogodio se napad koji je odredio pobjednika. U ovako tvrdoj i teškoj utakmici, svaki napad je važno iskoristiti. Cedevita je pri vodstvu 53:50 čak tri puta skakala u napadu i šutirala s linije za tri poena. Tek je iz treće uspjelo i Markota je donio prednost od šest razlike. Isti igrač minutu kasnije postiže još jednu tricu i donosi devet razlike Cedeviti.

Upravo taj period se pokazao ključnim jer Cedevita tako veliku prednost, s obzirom na broj koševa, nije mogla prosuti. Na kraju su slavili protiv domaćina 69:61. U zagrebačkoj momčadi najbolji je bio Krušlin koji je upisao 15 koševa, dok je kod domaćih najefikasniji bio Jevtović s 21 poenom.