Dario Dodić • srijeda, 03.01.2018.

Nogometaši Juventusa plasirali su se u polufinale Coppa Italie. Aktualni prvak Italije u gradskom je derbiju na Allianz stadionu s 2:0 svladao Torino i izborio dvoboj s Atalantom. Odličnu je partiju pogotkom okrunio Mario Mandžukić...

Mario Mandžukić odigrao je još jednu sjajnu utakmicu u dresu Juventusa. Ovog puta u četvrtfinalu Kupa protiv gradskog rivala Torina. Na Allianz stadionu Mandžo je dobio priliku u vršku napada ispred Higuaina koji se našao na klupi i iskoristio je za drugi pogodak Juventusa. Prvak Italije s 2:0 je izborio polufinale protiv Atalante, koja je sinoć iz Kupa izbacila Napoli.

Teško je bilo očekivati da će Torino iznenaditi Juve na Allianzu, Torino je u gradskom derbiju u svim natjecanjima slavio tek jednom u posljednja 24 susreta, večeras se ta brojka popela na 25. Juve je bio bolji i agresivniji od samog početka, što je okrunio dvama pogocima za lagani prolaz u polufinale.

Uz dosta sreće poveli su domaćini. Igrala se 15. minuta, lijepo su kombinirali nogometaši Juventusa, ali lopta dolazi na noge jednom braniču Torina koji nije imao previše sreće prilikom čišćenja - lopta se od leđa Dybale odbija do Douglasa Coste, koji lijepo zabija za vodstvo Juvea.

Mogao se Dybala nešto kasnije upisati u strijelce, imao je i Mandžukić priliku, ali dobar je bio Milinković-Savić na golu Torina. Gosti su jedinu pravu prigodu imali preko Nianga čiji je udarac odsjelo na okviru Juventusovog gola.

Mandžukić je odigrao jako dobru utakmicu u vršku Juventusovog napada, a u 67. ju je minuti okrunio lijepim golom za potvrdu polufinala, iako su igrači Torina i Siniša Mihajlović imali puno prigovora. Naime, prije nego je uz još jedan sretni odbijanac lopta došla do Mandžukića, a Hrvat lijepim lobom prevario Milinković-Savića, čini se kako je Khedira faulirao Acquaha. Jednom je već na sličan način poništen gol hrvatskom napadaču, sudac Doveri konzultirao je VAR i prosudio da se radi o čistoj situaciji te priznao Mandžukićev pogodak.

Hrvatski je reprezentativac desetak minuta kasnije napustio travnjak uz ovacije Allianz stadiona za još jednu odličnu predstavu, zamijenio ga je Higuain.