Sportnet • srijeda, 03.01.2018.

U prvim utakmicama osmine finala španjolskog Kupa kralja nije bilo prevelikih iznenađenja. Atletico Madrid, Alaves i Sevilla gotovo pa su osigurali prolazak dalje, dok će uzvrat između Las Palmasa i Valencije svakako biti zanimljiv...

PIŠE: Jan Šneler

Atletico Madrid, unatoč pomalo izmijenjenom sastavu, bez većih problema svladao je Lleidu s 4:0. Lleida je u prošlom kolu iznenađujuće prošla Real Sociedad no odgovor na momčad Diega Simeonea nije imala. U samo četiri minute gosti iz Madrida su dotukli domaću momčad. Prvo je Godin doveo Atletico u vodstvo u 33. minuti, da bi već u 37. Torres zabio za 2:0.

U drugom dijelu, igrači koji su ušli nakon 65. minute odradili su svoj dio posla. Prvo je, na veselje svih navijača gostujuće momčadi, Diego Costa zabio za 3:0, da bi u posljednjim minutama Griezmann postavio konačnih 4:0. Napomenimo, kako su od 91. minute domaći igrali s igračem manje. Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko nije bio u konkurenciji za ovaj susret.

Iako se očekivalo da je Sevilla prejak protivnik za Cadiz, domaći nisu nimalo razočarali. Igrali su vrlo dobro i uz malo sreće pretkraj susreta, mogli su imati i bolji rezultat. Nolito je u 9. minuti doveo Sevillu u goste, a na asistenciju Kjaera, Jesus Navas postavlja 2:0 u 23. minuti. Mreže su mirovale do kraja susreta, međutim Cadiz je u 85. imao šanse doći do smanjenja rezultata, no Sanchez nije iskoristio jedanaesterac.

Iako u sportu nikada ne treba nikoga otpisivati, vjerojatno je kako se u osmini finala opraštamo od trećeligaša Formentere. Oni su oduševili slavljem protiv Athletic Bilbaa u prošlom kolu, no danas protiv Alavesa nisu mogli više.

Gosti su bili puno bolji što su okrunili golom u 36. minuti. Strijelac je bio Demirović. U 57. minuti Rosa je izjednačio, no svega osam minuta kasnije Demirović drugim golom ponovno dovodi Alaves u vodstvo. Gostujuću pobjedu potvrdio je El Haddadi golom u 81. minuti.

Naizgled najizjednačenija utakmica između Las Palmasa i Valencije prošla je u potpunoj dominaciji gostujuće momčadi. Ipak, Valencia tu dominaciju nije naplatila te odlazi kući samo s remijem. Došli su gosti do vodstva u 36. minuti kada je Calleri bio precizan. Kasnija statistika će pokazati da je to bio jedini udarac u okvir domaće momčadi.

Pokušavali su Mina, Zaza i Maksimović, no lopta nije htjela u mrežu i Valencia nikako nije mogla do izjednačujućeg gola. Ipak, u 85. minuti sreća im se ipak osmjehnula i Rodrigo je donio remi gostima.