Sportnet • četvrtak, 04.01.2018.

Barcelona je na domaćem terenu svladala CSKA iz Moskve te se na najbolji način vratila u utrku za prolazak u Top 16. S druge strane, Efesu nije pomogla niti odlična partija Krunoslava Simona koji je postigao 13 koševa u utakmici protiv Panathinaikosa...

PIŠE: Jan Šneler

Panathinaikos nije dozvolio nikakvo iznenađenje u svojoj dvorani protiv Anadolu Efesa. Tek par minuta bili su konkurenti Turci, dok je ostatak utakmice u potpunosti pripao domaćoj momčadi. Već u prvoj četvrtini Panathinaikos ima vodstvo 21:9. U nastavku utakmice domaći su održavali prednost, a na poluvrijeme se otišlo i s većom prednosti, 47:33.

Najmanja razlika koju je do kraja utakmice Efes uspio dosegnuti je devet koševa što je dovoljan pokazatelj koliko su domaći bili koncentrirani. Grke je predvodio Calathes sa 17 koševa i 9 asistencija, dok je kod gostiju Josh Adams upisao 20 poena. Naš Krunoslav Simon solidnu partiju zaključio je s 13 koševa, tri skoka i dvije asistencije.

Veliko iznenađenje priredila je Barcelona koja je na svom terenu svladala favorizirani CSKA. Iako bi trebala biti činjenica da je Barcelona na svom terenu tvrd orah za sve klubove, ove sezone Katalonci vrlo slabe rezultate bilježe u Euroligi.

Ipak, u utakmicu su ušli odlično. Vrlo brzo došli su do dvoznamenkaste prednosti te CSKA više nije imao odgovor. Rusi su se u nekoliko navrata vraćali na svega par koševa razlike, no sve je to bilo nedovoljno da pariraju odličnoj Barceloni koja je na kraju slavila s 85:72.

Petteri Koponen predvodio je Barcelonu s 13 koševa, dok je bivši hrvatski reprezentativac Ante Tomić dodao osam poena i sedam skokova. Za goste iz Moskve, standardno najbolji bio je De Colo s 23 poena.

Iznenađenje je priredila i Valencia u španjolskom dvoboju kod Unicaje. Vodila je Unicaja dobar dio utakmice, u trećoj četvrtini imala i velikih 17 koševa prednosti, no gosti su se uspjeli konsolidirati i vratiti se u igru.

Nije pomoglo domaćima niti što su imali vodstvo 83:79 jer su do kraja utakmice gosti napravili seriju 6:0 i došli do pete pobjede u Euroligi. Martinez je bio najbolji u gostujućoj momčadi sa 17 koševa, dok je za poraženu Unicaju Nedović postigao 23 koševa.