Hrvatska uspješno odradila generalku i slavila protiv Crne Gore u Splitu

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • petak, 05.01.2018.

Hrvatska rukometna reprezentacija u Splitu igrala je pripremnu utakmicu protiv Crne Gore, na mjestu gdje će odraditi prvu fazu Europskog prvenstva. Pred dobro ispunjenim tribinama Spaladium Arene Crna Gora predstavila se kao dobar protivnik, ali Hrvatska je ipak bila bolja...

Prijateljska utakmica, Split, Spaladium Arena

Hrvatska - Crna Gora 25:22 (13:10)

Hrvatska: Ivan Pešić (7 obrana), Šime Ivić, Mirko Alilović (5 obrana), Lovro Mihić, Marino Marić, Domagoj Duvnjak 4, Luka Stepančić 3, Marko Kopljar 2, Igor Vori 1, Jakov Gojun, Zlatko Horvat 3, Igor Karačić 1, Tin Kontrec, Stipe Mandalinić, Manuel Štrlek 5, Ivan Čupić 3(2), Željko Musa, Marko Mamić, Luka Cindrić 3, Halil Jaganjac

Crna Gora: Rade Mijatović, Mile Mijušković (3 obrane), Nebojša Simić (8 obrana), Nebojša Simović, Ivan Perišić, Stefan Čavor 3, Vuk Lazović, Žarko Pejović, Igor Marković 2, Mirko Radović, Miloš Vujović 3, Igor Radojević, Božo Anđelić, Stefan Vujović 2, Vasko Ševaljević 6(3), Miloš Božović 3, Marko Lasica 2, Vladan Lipovina 1

Sedmerci: Hrvatska 2/2 (Čupić 2/2), Crna Gora 3/4 (Ševaljević 3/3, Vujović 0/1)

Isključenja: Hrvatska 10 minuta (Gojun, Kopljar, Musa, Mamić, Horvat), Crna Gora 4 minute (Lazović, Radojević)

Tijek susreta: 0:1 Božović, 1:1 Stepančić, 2:1 Duvnjak, 3:1 Duvnjak, 3:2 Ševaljević (7m), 4:2 Stepančić, 4:3 Božović, 5:3 Duvnjak, 6:3 Vori, 6:4 Čavor, 7:4 Štrlek, 7:5 Vujović, 8:5 Cindrić, 9:5 Cindrić, 9:6 Marković, 9:7 Čavor, 10:7 Štrlek, 11:7 Štrlek, 11:8 Marković, 12:8 Čupić (7m), 12:9 Ševaljević, 13:9 Stepančić, 13:10 Čavor

14:10 Čupić, 14:11 Božović, 15:11 Čupić (7m), 15:12 Ševaljević, 15:13 Lasica, 16:13 Štrlek, 16:14 Ševaljević, 17:14 Štrlek, 17:15 Lasica, 18:15 Marko Kopljar, 18:16 Ševaljević (7m), 18:17 Vujović, 19:17 Cindrić, 19:18 Vujović, 20:18 Karačić, 20:19 Vujović, 21:19 Horvat, 21:20 Lipovina, 22:20 Horvat, 23:20 Horvat, 24:20 Kopljar, 24:21 Ševaljević (7m), 25:21 Duvnjak, 25:22 Vujović

Hrvatska rukometna reprezentacija u Splitu će odraditi prvu fazu natjecanja na Europskom prvenstvu, a u Spaladium Areni na rasporedu je bio dvoboj protiv Crne Gore koja je "glumila" prvog protivnika Srbiju.

Prvih 30 minuta proteklo je u znaku Hrvatske koja je potvrdila da je bolja od Crne Gore. Uz malo više koncentracije prednost na odmoru mogla je biti i veća od tih 13:10, no bilo je dobrih stvari.

Razlog za zadovoljstvo je dobar ulazak Domagoja Duvnjaka koji je odmah pokazao da je ozljeda iza njega i u početnim minutama predvodio je Hrvatsku. Međutim sredinom prvog dijela nakon jedne akcije raskrvario je šaku lijeve ruke i preselio na klupu te se nije vraćao na parket u prvom dijelu, ali je u nastavku.

Crnogorci su poveli golom Božovića, no odmah nakon toga Hrvatska je povezala tri gola i preuzela kontrolu nad rezultatom. U nekoliko navrata tijekom prvog dijela bilo je i plus četiri, mogla je Hrvatska i do pet golova prednosti, ali nije iskoristila prilike i na odmoru je bilo zadovoljavajućih 13:10.

Obrana je izgledala dosta dobro, pokretljivo i agresivno iako je Lino Červar imao određene prigovore. No vremena za korekcije ima sasvim dovoljno, važno je da se pogreške uočavaju i da će se raditi na njihovom ispravljanju.

U drugom dijelu Červar je dodatno proširio rotaciju, bilo je kriznih razdoblja i Crnogorci su u nekoliko navrata zaprijetili potpunim povratkom u susret.

U 45. minuti kod vodstva Hrvatske 19:18 Crna Gora imala je sjajnu priliku za poravnanje, kontranapad za poravnanje, ali Pešić brani dva pokušaja u nizu i zadržava Hrvatsku u vodstvu.

Golovima Horvata u zadnjih deset minuta Hrvatska se uspjela ponovno odvojiti, otišla je i na četiri razlike (24:20) i mirno privela susret kraju.

Korektan nastup, bilo je dobrih stvari, ali i onih na kojima će se itekako morati raditi. Hrvatska je osjetila parket i atmosferu, odradila dobru utakmicu protiv borbenog i dobrog protivnika te u dobrom raspoloženju dočekala kraj.

Spomenimo i kako su na poluvremenu uručena priznanja najboljima u 2017. godini pa je tako Luka Cindrić proglašen za najboljeg igrača, a Andrea Penezić za najbolju igračicu.