Petar Jenjić • petak, 05.01.2018.

Odigrano je i preostalih pet utakmica 16. kola košarkaške Eurolige. Fenerbahče je na domaćem parketu svladao Baskoniju, a susret je obilježio težak pad Jamesa Nunnallyja koji je odmah prevezen u bolnicu. Crvena zvezda prekinula je niz od pet pobjeda Žalgirisa, dok je Real Madrid odličnim drugim poluvremenom prelomio susret protiv Spahijinog Maccabija...

Fenerbahče - Baskonia 79:74

Fenerbahče se na domaćem terenu namučio protiv Baskonije, no ipak je uspio doći do pobjede, desete ukupno ove sezone. Turska momčad slavila je rezultatom 79:74 i tako nanijela gostima ukupno deveti poraz.

Veći dio utakmice bio je izjednačen, a momčadi su se izmjenjivale u vodstvu. Dobar ulazak u posljednju četvrtinu donio je domaćinu prvu i jedinu dvoznamenkastu prednost na susretu (73:63). Baskonia uzvraća serijom 10:2 i dolazi na samo minus dva, no Fenerbahče uspijeva zadržati prednost i zaključiti susret u svoju korist.

Marko Gudurić s 18 koševa bio je najbolji kod Fenerbahčea, dok je Brad Wanamaker dodao 16 poena i šest skokova. Goste je predvodio Tornike Šengelia s 15 koševa i šest skokova, Johannes Voigtmann dodao je 11 poena.

Susret će ostati upamćen po ozljedi Jamesa Nunnallyja koji je jedno zakucavanje okončao teškim padom na glavu nakon čega je hitno odvezen u bolnicu. Prema novijim informacijama, američki košarkaš došao je svijesti.

Crvena zvezda - Žalgiris 77:65

Crvena zvezda prekinula je niz od pet uzastopnih pobjeda Žalgirisa , srpska momčad na domaćem terenu slavila je rezultatom 77:65 i tako stigla do sedme pobjede u sezoni.

Prvo poluvrijeme donijelo je vrlo mali broj koševa i nijedna se momčad nije uspijevala odvojiti. U drugom poluvremenu Zvezda je preuzela vodstvo i do kraja ga nije ispustila. Početkom posljednje četvrtine Žalgiris je došao do poravnanja (50:50), no domaćin uzvraća serijom 10:0 i tako lomi susret u svoju korist.

Domaćina je do pobjede predvodio Taylor Rochestie sa 16 poena i deset asistencija, Dejan Davidovac dodao je 13 koševa. Najbolji je kod Žalgirisa bio Kevin Pangos s 19 koševa i sedam skokova.

Olympiakos - Armani Milano 87:80

Olympiakos na domaćem parketu nije imao prevelikih problema protiv Armani Milana, grčka momčad slavila je sa 87:80 i tako stigla do 12. pobjede u sezoni. Već je na poluvremenu domaćin imao 14 koševa viška (48:34), a dvoznamenkastu prednost čuvao je gotovo do samog kraja kada je Milano uspio ublažiti poraz.

Domaćina su do pobjede s po 15 poena predvodili Kostas Papanikolaou (sedam skokova) i Kyle Wiltjer, dok je Vassilis Spanoulis dodao 14 koševa i sedam asistencija. Andrew Goudelock s 20 koševa i Curtis Jerrells s 15 poena bili su najbolji kod Milana.

Bamberg - Himki 70:74

Do devete pobjede ove sezone stigao je Himki na gostovanju kod njemačkog Bamberga rezultatom 74:70, čime su produžili niz domaćina na četiri utakmice bez pobjede. Večerašnji domaćin sada je pao na omjer 6-10.

Veći dio susreta bio je izjednačen, a uoči posljednjih deset minuta gosti su imali osam koševa viška (68:60). Domaćin uzvraća serijom 9:1 i dolazi do poravnanja, no Himki preko Zubkova i Honeycutta vraća se u vodstvo (73:70). U samoj završnici susreta i jedna i druga momčad bile su vrlo neprecizne, Bamberg je imao prilike za dolazak do izjednačenja, a Himki za pobjedu koju je potvrdio slobodnim bacanjem Jamesa Andersona.

Aleksej Šved s 28 poena i šest asistencija predvodio je Himki do slavlja, Malcolm Thomas dodao je 16 koševa i sedam skokova. Najbolji je kod domaćina bio Dorell Wright s 20 koševa i deset skokova, Leon Radošević je za nešto manje od 20 minuta ostvario učinak od sedam poena, sedam skokova i jedne asistencije.

Real Madrid - Maccabi Tel Aviv 93:81

Petu uzastopnu pobjedu, a desetu ukupno u sezoni ostvario je Real Madrid koji je pred domaćim navijačima slavio protiv Maccabija rezultatom 93:81. Osmi je to poraz Maccabija koji ima isti broj pobjeda. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, domaćin je prelomio susret trećom četvrtinom koju je dobio sa 21:10 i prednost sačuvao do kraja susreta.

Felipe Reyes s 14 koševa i Facundo Campazzo s 13 poena bili su najbolji u pobjedničkim redovima. Gostima nije pomogao niti sjajni Pierre Jackson s 29 poena, šest skokova i pet asistencija.