Branimir Korać • nedjelja, 07.01.2018.

Bez Arsenea Wengera na klupi Arsenal je gostovao kod Nottingham Foresta i upisao poraz 4:2 čime se oprostio od FA kupa već u trećem kolu...

Nikada pod vodstvom Arsenea Wengera Arsenal nije ispao ovako rano u FA kupu. U posljednje četiri sezone čak tri puta osvajao je ovaj trofej, ali ove sezone šokirao ga je velikan koji nije niti blizu svojih slavnih dana.

Na gostovanje kod Nottingham Foresta Wenger je poslao kombiniranu momčad, a igrači koji imaju malu minutažu pokazali su zašto je to tako. Nottingham je predvođen sjajnim američkim internacionalcem Ericom Lichajem slavio s 4:2.

Lichaj vrlo rijetko postiže golove, ali zato je Arsenalu zabio već u prvom poluvremenu dva. Prvo je zabio s metra udaljenosti glavom nakon slobodnog udarca, a onda je krasnim golom sa 16 metara vratio Nottinghamu prednost nakon što je Per Mertesacker poravnao na 1:1.

U drugom dijelu Arsenal je probavao doći do poravnanja, ali u 64. minuti nakon petljanja u 16 metara, izgubili su gosti loptu, a sve je završilo kaznenim udarcem nakon prekršaja Holdinga. Precizan je bio Ben Brereton koji je zabio za 3:1.

Nadu Arsenalu vratio je Danny Welbeck smanjivši na 3:2 u 79. minuti, ali pet minuta kasnije Debuchy lako ispada iz igre, pokušava to ispraviti startom u 16 metara, ali samo je skrivio novi penal. Ovaj put izveo ga je Dowell za konačnih 4:2.

Iako je Nottingham već duže vrijeme van forme i to se odrazilo i na njegov plasman u Championshipu, ovdje je zabio četiri pogotka i to je prva momčad izvan Premiershipa koja je Arsenalu zabila toliko golova još od 1908. godine kada je to napravio Hull.

Tottenham se dugo mučio s Wimbledonom i tek nakon sat vremena igre načeo je gostujuću mrežu. Tko će drugi nego Harry Kane, sjajni napadač golovima u 63. i 65. minuti poveo je Tottenham prema prolazu, a Jan Vertonghen u 71. minuti stavio je točku na i.

• qvestor09.01.2018. u 11:49
    a kad je bio prvak europe 1979 i 1980 dakle jako davno, inače postoji jedan kuriozitet Nottingham Forest je jedini klub koji je više puta bio prvak Europe nego nacionalni prvak