Kako su igrali: Stepančić i Mamić iskočili, problem obrane uglavnom riješen, vratari se i dalje čekaju

Branimir Korać • četvrtak, 18.01.2018.

Hrvatska nije odigrala utakmicu za pamćenje, teškom mukom izvukla je pobjedu 25:23. Očekuje se u svakom slučaju puno više, ne samo momčadski već i pojedinačno jer znamo da neki igrači mogu pružiti daleko bolju igru...

Ivan Stevanović: Nastup između onog protiv Islanda u kojem je bio vrlo dobar i onog protiv Švedske u kojem je bio loš. Stevanovićeve obrane potrebne su reprezentaciji, danas je bio na samo pet u više od 40 minuta, nije to bio nastup za pohvalu. Imao nekoliko lijepih obrana, ali i previše lopti je otišlo iza njegovih leđa. 5.5/10

Ivan Pešić: Krenuo na vratima, Červar je mislio kako će s njim dobiti nešto protiv "njegovih" Bjelorusa, ali nije bilo najbolje. Dvije obrane iz osam udaraca na gol, kasnije se nije vraćao osim za jedan sedmerac Puhouskog u kojem nije imao šanse. Ne bi bilo nikakvo čudo da Červar za Norvešku vrati Alilovića. 5/10

Lovro Mihić: Jedini nije ulazio u igru. -/10

Marino Marić: Odradio prvih 15 minuta na Prvenstvu, vidi se da nije u pravom ritmu. Predugačku pauzu je imao, nije u pravoj formi, ali imao je jednu dobru reakciju u napadu. Nije donio prevagu u svom prvom nastupu na ovom Europskom prvenstvu. 5/10

Luka Stepančić: Još jedan vrlo dobar nastup Stepančića na obje strane parketa. S obzirom da u Parizu nema toliku slobodu u napadu, Stepančić igra izvrsno i pokazuje se kao jedan od najvažnijih igrača ove reprezentacije. Pet pogodaka je postigao i istaknuo se krasnom asistencijom iza leđa za Horvata koja je pretvorena u pogodak. 7/10

Marko Kopljar: Ne igra puno na ovom Prvenstvu, ali kada igra, posao odradi dobro. I u napadu i u obrani bio je sasvim korektan i pokazao je da se dobro snalazi i u ovoj ulozi igrača koji odmara Luku Stepančića. Zabio dva gola, oba na kraju susreta. 6/10.

Igor Vori: Igrao samo dvije minute. -/10

Jakov Gojun: Po običaju igrao samo obranu, ali tek nešto bolje nego u dvoboju protiv Švedske. Malo je kasnio s reakcijom u nekoliko navrata što su Bjelorusi iskoristili i došli do pogotka. Pamtimo njegova i bolja izdanja i vjerujemo da će biti bolji već protiv Norveške. 6/10

Zlatko Horvat: Odradio cijelu utakmicu i sve ono dobro što je napravio u napadu, pokvario u obrani. Jurinok mu je zabio čak šest golova, na postavljenu obranu što značajno kvari dojam i ruši ocjenu. Ostavljao previše prostora Bjelorusu. 5.5/10

Igor Karačić: Potpuno nevidljiv, nije ovo bio njegov dan. Karačićevog doprinosa u napadu nije bilo i dok je bio motor protiv Švedske, ovdje nije briljirao i prepustio je glavnu ulogu nekim drugim igračima. 5/10

Stipe Mandalinić: Igrao samo dvije minute. -/10

Manuel Štrlek: Manuel je najjači hrvatski adut u tranziciji, a brze tranzicije nije bilo. Imao je četiri pokušaja, dva puta je zabio, nisu Bjelorusi toliko zabijali preko njega, ali napadački se puno više od njega očekuje. 5.5/10

Ivan Čupić: Izveo samo jedan sedmerac i nije zabio. -/10

Željko Musa: Odličan ulazak u utakmicu i tri gola nakon krasnih asistencija, u obrani bio jedna od najjačih karika. Musa je pokazao puno bolju igru nego protiv Šveđana. 6.5/10

Marko Mamić: Mamić ima sjajan šut, u obrani je bio dobar i zaslužuje veću minutažu. Odigrao je vrlo dobru utakmicu, on i Stepančić bili su najistaknutiji hrvatski igrači i tjera Červara da mu više vjeruje i više ga koristi na toj poziciji gdje je Hrvatska deficitarna. 7/10

Luka Cindrić: Nije imao veliku minutažu, odradio je 27 minuta i postigao četiri gola uz dosta potrošenih lopti. Međutim na kraju kada su svi samo gledali kako se riješiti lopte, Cindrić je preuzeo odgovornost i zabio ključni pogodak za 24:23. 6.5/10

• h-tomek19.01.2018. u 09:34
    Slažem se da obrana nije funkcionirala u nekim momentima (kojih je bilo dosta). Naslov članka je sve samo ne točan, tj. problem obrane uglavnom nije riješen što je i sam Dominiković ustvrdio na kraju utakmice. Tek smo zadnje 2 minute igrali agresivnu obranu (prešli na 5-1 obranu prvi puta u... [više na forumu]
    h-tomek
  • Balthazar19.01.2018. u 07:19
    Bez obzira na relativno malo primljenih golova, obrana opet nije funkcionirala kako treba. Previše se lako prolazi, puno puta smo bili iznenađeni brzim vanjskim šutem sa zemlje. Horvat stvarno nije odigrao nešto u obrani, ali potrebno je reći i to da je Jurinok puno puta imao tako loš šut da naša... [više na forumu]