Dario Dodić • nedjelja, 21.01.2018.

Odigrano je sedam susreta nedjeljnog programa 21. kola talijanske Serie A. Dries Mertens na vrijeme se probudio i donio pobjedu Napoliju kod Atalante, Fabio Quagliarella vlastoručno je srušio Fiorentinu, dok je Lazio dokazao kako i bez Immobilea ima dovoljno oružja u napadu...

Prošle je sezone Atalanta dvaput bila bolja od Napolija, ove je sezone Napoli uzvratio na isti način. Vodeća momčad Serie A u ranom je nedjeljnom terminu 21. kola Serie A slavila u Bergamu i zadržala vrh prvenstvene ljestvice.

Gosti su više pokazali tijekom susreta i na kraju zasluženo slavili, nakon 910 minuta golgeterskog posta u Serie A pobjedu Napoliju donio je Dries Mertens zabivši u 65. minuti.

Prvi put u posljednjih osam međusobnih susreta Atalanta nije postigla gol protiv Napolija, iako su i domaćini danas imali nekoliko solidnih prigoda.

Mogao se u strijelce upisati i Marko Rog, koji je za Napoli u igru ušao tek u 86. minuti. Izglednu je šansu loše završio, pucao je ravno u domaćeg vratara Berishu.

Iako je već nakon pola sata igre zbog ozljede mišića ostao bez najboljeg napadača Immobilea, Lazio je na Olimpicu stigao do uvjerljive pobjede protiv Chieva. Rimljani su i bez Immobilea bili napadački uvjerljivi te su slavili s 5:1.

Na gol Alberta iz 23. minute Chievo je odgovorilo dvije minute kasnije kada Pucciarelli pogađa za 1:1. Sedam minuta kasnije Milinković-Savić potvrđuje sjajnu formu i pogađa za 2:1.

U završnici prvog dijela Chievu je dosuđen jedanaesterac, ali se sudac Abisso predomislio nakon što se konzultirao s VAR-om.

U nastavku je Lazio odigrao još dominantnije, Milinković-Savić drugim golom podiže na 3:1, u završnici susreta precizni su bili Bastos i Nani za velikih 5:1.

Uvjerljiva je bila i Sampdoria, s laganih 3:1 upisala je pobjedu protiv neprepoznatljive Fiorentine. Posebno je kod domaćih bio raspoložen Fabio Quagliarella, koji u dresu Sampdorije proživljava drugu mladost.

Quagliarella je hat-trickom doveo Sampu u vodstvo od 3:0, Sanchez je desetak minuta prije kraja zabio za konačnih 3:1. Quagliarella je ove sezone već zabio 14 golova u Serie A, što mu je najbolji učinak u jednoj sezoni talijanskog prvenstva, a tek smo prošli polovicu natjecanja.

Zanimljivo je da je sva tri puta Sampdorijinom napadaču asistirao Gaston Ramirez.

Ivan Strinić odigrao je svih 90 minuta za Sampdoriju, kao i Milan Badelj za Viole.