Branimir Korać • nedjelja, 21.01.2018.

Nakon visoke pobjede protiv Ordabasyja, Dinamo je odradio i drugu utakmicu na turskom dijelu priprema. Protivnik je bila ukrajinska Zorja iz Luhanska s kojom su Modri odigrali 1:1...

Zanimljiv dvoboj odigrali su Dinamo i Zorja, završilo je 1:1, a do pobjede su mogli i jedni i drugi. Modri su kraj susreta dočekali s igračem manje na travnjaku jer se uoči završnice ozlijedio Marko Stolnik, a Mario Cvitanović više nije imao igrača na klupi.

Unatoč tome, Dinamo je izdržao u završnici, bez obzira što su u to vrijeme na travnjaku bili uglavnom igrači iz Dinama II, no Zorja je u tom razdoblju imala i svoju najbolju priliku za pobjedu, ali mladi vratar Zagrepčana Dinko Horkaš odličnom obranom nogom spriječio je pogodak u situaciji jedan na jedan.

U prvom dijelu Dinamo je bio opasniji protivnik, a do vodstva je stigao kao i protiv Kazahstanaca dosta brzo i to ponovno pogotkom Marija Gavranovića. U desetoj minuti Dani Olmo odlično je s lijeve strane ubacio na rub kaznenog prostora za Gavranovića koji bez previše razmišljanja gađa suprotni kut za 1:0.

Veliku priliku ubrzo je imao i Arijan Ademi koji je bio sam pred ukrajinskim vratarem, nije dobro zahvatio loptu i on je odbio njegov udarac, natrčao je Doumbia, ali nije uspio zahvatiti loptu.

Do kraja prvog dijela Zorja je ipak došla do poravnanja i to zahvaljujući velikoj pogrešci Modrih. Olmo je s centra vraćao loptu unazad, Doumbia nije stigao do nje, ona je došla do Gromova koji dolazi sam pred Livakovića i poravnava na 1:1.

Na poluvremenu je Cvitanović napravio sve raspoložive izmjene, u drugih 45 minuta igralo se ravnopravno, a Ukrajinci su bili nešto opasniji. Međutim nisu iskoristili dvije odlične prilike, nije niti Dinamo svoje i ostalo je 1:1.

Dinamo: Livaković - Sosa, Lešković, Rrahmani, Stojanović - Ademi, Doumbia, Moro - Olmo, Gavranović, Soudani (drugo poluvrijeme: Horkaš - Stolnik, Rrahmani, Perić, Lecjaks - Muhar, Đurasek - Marin, Ćorić, Fiolić - Hodžić)