Sportnet • srijeda, 24.01.2018.

Dinamo je odigrao treću pripremnu utakmicu u Turskoj i upisao drugu pobjedu. Svladao je ugledni Šahtar s 1:0, a strijelac za pobjedu bio je Armin Hodžić...

PIŠE: Jan Šneler

Nakon pobjede protiv kazahstanskog Ordabasyja i remija s ukrajinskom Zorjom, Dinamo je stigao do još jednog dobrog rezultata na pripremama u Beleku. Iako se radilo o prijateljskoj utakmici, obje momčadi igrale su vrlo otvoreno i napadački pa tako nije nedostajalo lijepih akcija.

U 14. minuti Olmo je lijepo proigrao Soudanija, no ukrajinski vratar Pjatov bio je brži te je otklonio opasnost. Treba reći kako su nogometaši Šahtara držali kontrolu posjeda, dok je Dinamo nastojao iz kontranapada ili nekih grešaka suparnika doći do izgledne pozicije.

Dinamo je nekoliko puta imao solidnih prilika, no nedostajalo je koncentracije u završnoj fazi. S druge strane Šahtarove pokušaje vrlo dobro je neutralizirao Livaković. Dinamo je ipak došao do vodstva, a kasnije će se ispostaviti i pobjede u 67. minuti.

Stojanović je ubacio, Đurasek prebacio loptu koja je došla do Armina Hodžića koji s par metara matira Kudrika koji je zamijenio Pjatova. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te je Dinamo došao do pobjede protiv respektabilnog protivnika.

U subotu s početkom u 16 sati Dinamo očekuje četvrti pripremni susret protiv danskog prvoligaša Sonderjyskea.