Dario Dodić • srijeda, 24.01.2018.

Odigrane su dvije zaostale utakmice talijanske Serie A. Lazio je u sklopu 12. kola s laganih 3:0 svladao Udinese na Olimpicu, dok je Roma jedva spasila bod u gostima kod Sampdorije u utakmici 3. kola...

Iako su ga mnogi portali već službeno proglasili igračem Chelseaja, Edin Džeko još uvijek je u dresu Rome, a večeras je imao i značajnu ulogu u rimskom sastavu. Gubila je Roma u gostima kod Sampdorije sve do sudačke nadoknade, kada je Džeko zabio za bod Rimljana.

Mora se priznati kako je Roma u 90 minuta prikazala više od igre, istaknuo se Džeko s nekoliko dobrih prigoda, ali i Viviano dobrim vratarskim reakcijama, no povela je ipak Sampdorija, duboko u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Nakon što je Kolarov rukom igrao u kaznenom prostoru Rome igra se nastavila, tek je nakon par minuta na sugestiju VAR-a glavni sudac Orsato pokazao na bijelu točku, a fenomenalni Quagliarella, koji igra u životnoj formi, pogodio s 11 metara za vodstvo domaćina.

Od posljednjih 12 golova Sampdorije u prvenstvu Quagliarella je postigao čak devet.

Pritiskala je Roma i u 91. minuti stigla do izjednačenja. S lijeve je strane ubacio Antonucci, a Džeko glavom lijepo pogodio za konačnih 1:1. Prvi je to bod koji je Roma osvojila ove sezone u prvenstvu nakon što je bila u zaostatku.

Ivan Strinić u dresu je Sampdorije odigrao do 74. minute.

Lazio je u ranijem terminu ugostio Udinese i pokazao se u vrlo dobrom svjetlu. Iako nije bilo ozlijeđenog Immobilea Rimljani su pokazali ofenzivnu moć i pomeli Udinese s travnjaka.

Poveli su domaćini u 22. minuti autogolom Samira, zanimljivo je kako je Udinese "najbolji" u Serie A po pitanju autogolova, ovo im je već četvrti.

Nani je večeras dobro "glumio" Immobilea, u 47. minuti pogađa za 2:0, prvi put nakon 2015. godine je u zabio u dvije uzastopne prvenstvene utakmice.

Za konačnih 3:0 pogađa Anderson u 87. minuti. Prvi put u povijesti kluba Lazio je nakon 21 odigranog kola prikupio 46 bodova.

Stipe Perica napustio je igru u 64. minuti, Andrija Balić ušao 10-ak minuta prije kraja.