Branimir Korać • petak, 26.01.2018.

Hajduk i Osijek odradili su pripremne utakmice protiv Lecha i kijevskog Dynama s polovičnim učinkom. Splićani su bili uspješni, a Osječani neuspješni...

Hajduk je na pripremama u Beleku igrao protiv Bjeličinog Lecha i upisao pobjedu 1:0. Splićani su odigrali dobru utakmicu i Željko Kopić nakon susreta mogao je biti zadovoljan s dosta toga.

Hajduk je već do poluvremena mogao do vodstva, nakon pola sata igre veliku priliku imao je kapetan Zoran Nižić, međutim njegov udarac zaustavila je vratnica.

U drugo poluvrijeme Splićani su krenuli dobro, stvorili nekoliko prilika, a onda u 58. minuti i poveli. Ubacio je iz kornera Toma Bašić, a Nižić ovaj put bio precizniji i pogodio za vodstvo te u konačnici i pobjedu.

Lech je uzvratio desetak minuta kasnije kada Tralka prijeti i šalje loptu u gredu. Do kraja susreta Hajduk je imao još nekoliko pokušaja, blizu su bili Šehić i Teklić drugom golu, ali ostalo je 1:0.

Inače, u ovom susretu prve minute u dresu Hajduka upisali su Rumunj Filip i Mađar Gyursco.

Osijek je odigrao prijateljsku utakmicu protiv kijevskog Dynama i upisao poraz 3:2. Ukrajinci su se pokazali kao jači protivnik i na kraju su zasluženo slavili.

Zekićeva momčad rano je stigla do vodstva, već u drugoj minuti Bočkaj je ubacio iz kornera, a Verbič skrenuo loptu u svoju mrežu.

Kratko su Osječani bili u vodstvu. Već u 15. minuti Dynamo je imao prednost nakon što je prvo Hljobas, a zatim Alekseev zabili za 2:1.

Hljobas je još jednom bio koban za Osječane u drugom dijelu gdje je Boban samo postavio konačnih 3:2.