Mihaela Bradovski • subota, 27.01.2018.

Za iznenađenje u šesnaestini finala FA kupa pobrinuo se Wigan koji je bio bolji od West Hama, Premierligaš je poražen od trećeligaša i to posve zasluženo...

West Ham je neočekivano ispao iz FA kupa gostujućim porazom kod Wigana 2:0. Na kraju i zaslužen poraz kod trećeligaša koji je bio bolji, Hammersi su pokazali vrlo malo i nisu zaslužili više.

Poveo je Wigan već u sedmoj minuti pogotkom Willa Grigga, a novi problem za West Ham pojavio je u završnici prvog poluvremena kada je zbog ozljede igru morao napustiti Pedro Obiang.

U ranoj fazi drugog dijela, već u 49. minuti, Arthur Masuaku na prilično glup način stavlja svoju momčad u još veće probleme i zbog pljuvanja protivničkog igrača zarađuje izravni crveni karton. Prolaz Wigana samo je potvrdio Grigg novim golom.

Huddersfield je očekivao prolaz protiv Birminghama već nakon prvog susreta, ali odigrao je samo 1:1 i uzvrat će odlučiti tko ide u osminu finala. Domaćin je bio nešto bolji u ovom susretu, ali nije uspio uzeti pobjedu.

Krenulo je prema planu za Huddersfield koji je poveo sredinom prvog dijela golom Stevea Mouniea, ali Lukas Jutkiewicz poravnao je na 1:1 i izborio uzvrat u Birminghamu.

Embed from Getty Images

Swansea je u gostima kod Notts Countyja također odigrao 1:1, a može biti nezadovoljan što nije riješio pitanje prolaza već u prvom susretu. Imao je niz promašenih prilika, vodstvo, ali nije prošao dalje.

Poveli su gosti u 45. minuti preko Luciana Narsingha i umjesto da prednost i povećaju, primili su pogodak u 62. minuti preko Jona Steada i tako ostali bez pobjede.

Najuvjerljiviji bio je Leicester koji je u gostima uništio Peterborough s ogromnih 5:1. Potpuna dominacija Leicestera koji je već u prvih pola sata vodio 3:0 s dva gola Kelechija Iheanacha i jednim Foussenija Diabatea.

U drugom dijelu Diabate je povisio prednost, a priču je zaključio Nigerijac Wilfred Ndidi.

Brighton je izvukao pobjedu na gostovanju kod Middlesbrougha i s 1:0 izborio je prolaz. Pogodak vrijedan osmine finala pao je u 90. minuti kada je Glenn Murray poslao loptu iza leđa Darrena Randolpha.

Southampton je u premierligaškom srazu svladao Watford s 1:0 i to ranim pogotkom Jacka Stephensa koji je već u sedmoj minuti pogodio mrežu. U nastavku susreta pogodaka više nije bilo, ali niti previše uzbuđenja.