Dario Dodić • nedjelja, 28.01.2018.

Odigrane su i posljednje utakmice 22. kola talijanske Serie A. Milan je na San Siru uz puno kontroverzi svladao Lazio, dok je Roma kod kuće izgubila od Sampdorije...

Video-tehnologija trebala je donijeti napredak nogometu, no često je se nažalost spominje u negativnom kontekstu. Posebno se VAR zamjerio treneru Lazija Simoneu Inzaghiju, koji kaže da je njegova momčad u više navrata oštećena.

Teško je pronaći zamjerki u njegovim razmišljanjima, posebno nakon večerašnje utakmice. Njegov je Lazio poražen na San Siru od Milana s 2:1, a Milan je prvi pogodak postigao rukom. Igrala se 15. minuta, Calhanoglu je ubacio, Cutrone "odradio" golgeterski trzaj glavom, ali loptu umjesto glavom zahvaća rukom i šalje je u mrežu. Jasno je vidljivo na snimkama kako je Cutrone rukom postigao pogodak, no sudac Irrati i njegovi video-asistenti to nisu primijetili.

Čak je i trener Milana Gennaro Gattuso priznao nakon odgledane snimke kako gol nije trebao biti priznat.

Prednost Milana trajala je tek pet minuta, jer je u 20. Adam Marušić na dodavanje Lucasa Leive lijepo poentirao za 1:1.

U posljednjim trenucima prvog dijela pobjedu Milanu donio je Bonaventura, ovoga puta pogodak je zaista i bio postignut glavom.

Nikola Kalinić nije ulazio u igru.

Roma je u krizi i kako sada stvari stoje ne nazire joj se kraj. Rimljane je na Olimpicu nadigrala Sampdoria i s minimalnih 1:0 osvojila sva tri boda.

U posljednjih šest utakmica u prvenstvu Roma je osvojila samo tri boda, prvi put nakon veljače 2013. godine Vučici se dogodilo da u šest uzastopnih utakmica u Serie A nije došla do pobjede.

Mogla je utakmica otići u drugom smjeru da je u završnici prvog dijela Florenzi realizirao jedanaesterac za domaćine. Raspoložen je bio gostujući vratar Viviano, pročitao je Florenzija i sačuvao mrežu netaknutom.

Konkretniji su bili gosti, ali na visini zadatka bio je i Romin vratar Alisson. Mreže su mirovale sve do 80. minute, kada je Duvan Zapata na desnoj vratnici pospremio loptu u mrežu Rome na dodavanje Murrua.

Ivan Strinić pobjedu je Sampdorije odgledao s klupe.