Branimir Korać • utorak, 30.01.2018.

PSG prošao je u finale Liga kupa gostujućom pobjedom protiv Rennesa 3:2. Tko zna kako bi se dvoboj razvio da Parižani nisu imali već 3:0 kada je isključen Kylian Mbappe, Rennes je smanjio zaostatak, ali nije bilo vremena za potpuni povratak...

Poznat je prvi finalist Liga kupa, a to je, kao što se i očekivalo, PSG. Parižani su u gostima bili bolji od Rennesa s 3:2 nakon što su vodili s 3:0 i u završnici spašavali pobjedu.

Od 63. minute gosti su igrali s igračem manje zbog isključenja, opravdano zarađenog nakon što je napravio prekršaj na centru i u nastavku akcije nagazio protivnika.

Parižani su do vodstva došli u 24. minuti pravom majstorijom Thomasa Meuniera. Belgijac je pokazao kako je sjajan tehničar, izvrsno se izborio za udarac, prebacio vratara i doveo svoju momčad u vodstvo jednim od najljepših golova dosadašnjeg dijela sezone.

U prvih 15 minuta drugog dijela PSG je riješio pitanje prolaza. Prvo je u 54. minuti Marquinhos bio na pravom mjestu na odbijenoj lopti i lakoćom je pospremio u mrežu da bi četiri minute kasnije Lo Celso zabio i treći pogodak uz lošu reakciju domaćeg vratara.

Nakon isključenja Mbappea domaćin se oslobodio i zaigrao bolje, a u 85. minuti Diafra Sakho, posljednje pojačanje iz West Hama, u debiju smanjuje na 3:1.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Sanjin Prcić udarcem s više od 20 metara smanjuje na 3:2, ali Rennes više od toga nije mogao.

PSG prolazi dalje, moglo je i lakše, ali u Parizu će na kraju ipak biti najsretniji konačnim ishodom.